Сполучені Штати у Раді Безпеки ООН наклали вето на арабський проект резолюції, що забороняв Ізраїлю вислати лідера Палестинської автономії Ясіра Арафата.
«За» проект резолюції висловилися 11 членів Ради безпеки ООН, «проти» — тільки США. Три країни — Великобританія, Німеччина та Болгарія — утрималися від голосування. Американська сторона мотивувала своє рішення тим, що у проекті запропонованому арабськими країнами резолюції не було засудження озброєних палестинських груп, наприклад, ХАМАС. У первинному проекті резолюції, підготовленому Сирією і Суданом, рішення Ізраїлю про депортацію Я. Арафата було названо «незаконним». Автори також критикували ескалацію насильства на Близькому Сході, що відзначена за останній місяць, висловлюється повна підтримка діям близькосхідного «квартету» (США, Росія, ООН та Європейський Союз), висувається вимога активізувати зусилля щодо втілення у життя «дорожньої карти».
Країни арабського світу висловили своє невдоволення рішенням США заблокувати прийняття резолюції щодо Арафата. «Це чорний день для ООН і міжнародного права взагалі», — заявив палестинський представник у переговорному процесі стосовно близькосхідного урегулювання Саеб Ерекат. «Сподіваюся, що Ізраїль не інтерпретує ситуацію, що склалася, як своєрідну ліцензію для знищення президента Арафата», — підкреслив дипломат агентству Рейтер. Дебати з приводу резолюції на захист Арафата продовжувалися близько восьми годин. Більше сорока урядів засудило намір Тель-Авіва депортувати палестинського лідера. У їх число входять й американці, які заветували документ у СБ ООН. Посол Штатів Джон Негропонте попередив Ізраїль, що неприйняття резолюції не означає, що Тель-Авів може вислати з країни Арафата. «США не підтримують ні знищення Арафата, ні його вигнання. Хоч він і частина проблеми, однак ми впевнені, що цю проблему вдасться вирішити шляхом дипломатичної ізоляції», — зазначив американський дипломат.
Під час дебатів у Раді безпеки ізраїльські і палестинські дипломати обмінялися різкими заявами. Після того, як посол Ізраїлю в ООН Даній Гіллерман назвав Арафата «професійним терористом», палестинські представники залишили засідання. «Арафат стоїть біля керма глобального тероризму у стилі нападу на ВТЦ і веде регіон до катастрофи», — сказав Гіллерман. Посол назвав палестинського лідера «дияволом смерті і найбільшою трагедією свого власного народу». На Ізраїль чиниться все більший міжнародний тиск після того, як ізраїльський віце-прем’єр Ехуд Олмерт заявив, що знищення Арафата є одним із варіантів, нарівні з його висланням та ізоляцією. Бі-Бі-Сі повідомляє, що у Лондоні ізраїльського посла було викликано у міністерство іноземних справ, де йому було сказано, що подібні заяви неприпустимі. У вихідні держсекретар США Колін Пауелл заявив, що будь-які жорсткі дії проти Ясіра Арафата викличуть хвилю гніву у мусульманському світі. Посланець ООН на Близькому Сході Терьє Род-Ларсен сказав членам Ради Безпеки, що Ясір Арафат уособлює палестинську самосвідомість і національні прагнення цього народу і що з ним не можна не рахуватися. Арабська ліга також дала зрозуміти, що обговорить це питання на екстреній нараді у Каїрі у спробі скоординувати, як було сказано, єдину арабську позицію у відповідь на загрозу з боку Ізраїлю. Уряд Ізраїлю поспішив дистанціюватися від заяви віце-прем’єра. За словами глави ізраїльського МЗС Сільвана Шалома, ізраїльська влада не планувала жодних поспішних акцій проти палестинського лідера, і вбивство палестинського лідера не належить до офіційної політики країни.