Міська влада Нью-Йорка категорично відкидає припущення, що вибух в районі Челсі у Манхеттені, який стався цього четверга, міг бути терактом. «Не має жодних підстав думати, що це було щось інше, ніж нещасний випадок», — заявив Сі-Ен-Ен мер міста Майкл Блумберг. Внаслідок вибуху, що стався в підвалі багатоповерхового будинку, в якому розташовані офіси та склади кількох компаній, понад 40 чоловік дістали поранення, з них 12 у критичному стані було доставлено до реанімації. Пошкоджено також прилеглі будівлі, зокрема технічний колледж Апекс, студентів якого відразу евакуювали. Поліція перекрила рух транспорту в районі. На місце вибуху відразу прибули понад сто пожежників та спеціальна слідча антитерористична бригада. У багатьох виникла підозра, що в Манхеттені відбувається щось подібне до терактів 11 вересня.
Однак за попередніми даними наймовірніше вибух спричинили леткі речовини, що зберігалися в одному зі складів у підвалі будівлі. Велику партію цих речовин було доставлено в середу в діжах місткістю майже 200 літрів, повідомляє Рейтер. Мешканці прилеглих будинків свідчать, що технічний колледж Апекс також мав тут свій склад. У четвер у підмурку ремонтували бойлер, однак слідчі відмовилися пов’язувати це з вибухом.
Як пише газета «Таймс», відразу після вибуху поліція та рятувальні служби Нью-Йорка не відкидали версію теракту та мали підозру, що терористи зірвали так звану «брудну бомбу», що містить радіоактивні речовини. Лікарні міста готувалися до прийому опромінених людей. Про можливість застосування терористами «брудної бомби» нещодавно попереджали американські спецслужби.
Міністерство закордонних справ України вчора не мало даних про те, чи були серед постраждалих від вибуху в Нью-Йорку українські громадяни, повідомив Інтерфакс.