Підписанням плану співробітництва між Міністерством оборони України та Міністерством Національної оборони Польської Республіки завершилася зустріч у Криму глав цих відомств — Олександра Кузьмука та Броніслава Коморовського. На перший план в підписаному документі виноситься активізація військово-технічної співпраці та спільне виконання завдань українсько-польським батальйоном.
Польсько-українські відносини за останні десять років у військовій галузі зазнали чимало змін. Не обійшлося в них ані без ревнивого незадоволення з боку Росії, ані без вставляння в колеса палиць політиками всередині самої України. Додав жару в наші відносини з Москвою ще й польський вступ до НАТО. Тоді здавалося, що загострення відносин з Росією, запеклою противницею просування Північноатлантичного Альянсу на Схід, було неминучим. Між тим пройшов час і окремі протиріччя згладилися. Українсько-польський батальйон уже більше півроку ефективно справляється із покладеними на нього обов’язками. Росія ж, яка з підозрою ставилася до будь-яких спільних навчань в Україні, які проводилися без її участі, з цього року вперше візьме участь у традиційних навчаннях «Щит миру» та «Кооператив-партнер».
Не обійшлося обговорення двосторонніх військових відносин і без звертання уваги на службу українців та поляків в спільному батальйоні, який зараз виконує миротворчу місію в Косово. Зважаючи на досі не вирішену проблему так званого «балканського синдрому», і з Києва, і з Варшави пильно стежать за тим, аби можливо забруднене навколишнє середовище Югославії не позначилося на здоров’ї вояків. Міністр оборони України Олександр Кузьмук підкреслив, що сьогодні не можна применшувати проблему так званого «балканського синдрому». Міністр же оборони Польщі Броніслав Коморовський надав Україні інформацію про обстеження району розташування українсько-польського батальйону. За його словами, в дослідженому районі не було виявлено якихось відхилень від норми.