У громадян колишнього СРСР з’явився новий інструмент для здобуття в Латвії європейської посвідки на проживання, повідомив член Ради найбільшого латвійського приватного банку Rietumu Олександр Гафін. Для цього тепер досить купити випущені місцевим банком субординовані облігації з гарантованою високою прибутковістю.
За словами Олександра Гафіна, посвідку на проживання в Латвії, яка «відкриває двері» до всієї Європи, отримало вже понад дві тисячі громадян Росії та інших країн СНД. Найпопулярнішими шляхами до цього досі були розміщення субординованого депозиту в банку і придбання нерухомості. Наприкінці червня Rietumu запропонував новий, вельми привабливий з погляду своєї простоти, прибутковості та надійності варіант здобуття «статусу європейця».
«Ми емітували субординовані облігації, тобто випустили позику, яка відповідає всім вимогам закону для здобуття посвідки на проживання в Латвії. Окрім цього, головні плюси облігацій — висока прибутковість і можливість торгувати ними на вторинному ринку до закінчення терміну погашення. Можу з упевненістю сказати, що на сьогодні це унікальний за своєю зручністю інструмент у масштабах усієї Європи, який забезпечує його утримувачу не лише гарантований добрий прибуток, але й перепуску до ЄС», — зазначає Олександр Гафін.
Облігації Rietumu випускають у двох варіантах — в доларах і євро терміном на 7 років із можливістю дострокового погашення через 5 років за ініціативою банку. Фіксовані відсотки за купоном виплачуються раз на півроку з розрахунку 7% річних, що є досить рідкісною пропозицією на європейському ринку корпоративних облігацій, де ставки у багатьох випадках не перевищують 3—4%.
Публічна пропозиція першої емісії Rietumu триватиме до 24 серпня — у цей період буде випущено облігацій на суму 10 млн євро і 6 млн доларів. У цілому протягом року Rietumu планує емітувати цінні папери на 50 млн євро.
Номінальна вартість однієї облігації становить 50 тис. євро або 75 тис. доларів. Якщо субординовані облігації купують з метою отримання посвідки на проживання, то, згідно з законодавством Латвії, сума вкладень для одного інвестора має становити від 300 тис. євро чи 400 тис. доларів за номіналом.
«Сума, необхідна для покупки облігацій з метою отримання посвідки на проживання, еквівалентна мінімальному обсягу субординованого депозиту. Проте дуже важливим є те, що коли прибутковість за депозитом не перевищує 5,5% річних (що теж непогано), то облігації дозволяють заробити ще більше, — підкреслює пан Гафін. — Інтерес до придбання облігацій дуже високий, і ми чекаємо, що найближчими місяцями посвідку на проживання за допомогою нового інструменту отримають багато наших клієнтів».
Як повідомляють у банку, Rietumu продовжує надавати клієнтам повну підтримку на всіх етапах процесу здобуття європейської посвідки на проживання — незалежно від обраного варіанту оформлення цього статусу. За словами Олександра Гафіна, з настанням літнього сезону серед росіян, які бажають отримати європейський статус, традиційно стають усе більш популярними інвестиції до латвійської нерухомості. «Заявки на здобуття кредитів для таких операцій ми зараз розглядаємо постійно», — підкреслює банкір.
Згідно з латвійським Законом про імміграцію, посвідку на проживання в країні іноземний інвестор може отримати при виконанні однієї з кількох умов: розміщенні в латвійському банку субординованого депозиту чи покупки відповідних облігацій на суму від 300 тис. євро; придбанні в Латвії нерухомості на суму від 143 тис. євро в Ризі, Юрмалі та великих містах або від 72 тис. євро в провінції; а також при відкритті бізнесу. Посвідка на проживання оформляється одночасно як для інвестора, так і для членів його родини.
Оскільки Латвія входить до Шенгенської зони, наявність посвідки на проживання дає можливість вільно і без віз переміщатися практично по всій Європі без необхідності мешкання в самій Латвії.