Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Їдемо в Iзраїль

5 липня, 2007 - 00:00

Незважаючи на складну ситуацію в Палестинській автономії, потік українських туристів у Ізраїль постійно збільшується. При чому, відчутно: у цьому році Ізраїль відвідує на 50% більше українців, ніж у минулому, і зростання триває. Це й не дивно, адже унікальна країна, розташована на стикові Європи, Азії і Африки приваблює паломників і туристів святинями та пам’ятками історії, а природні умови і високий рівень медицини дозволили тут створити знамениті SPA-курорти. Тож попит піднявся і на паломницькі, і на світські екскурсійні тури, на відпочинок на Червоному і лікування на Мертвому морях. При чому, зазвичай, перебуваючи в Ізраїлі, туристи успішно поєднують ці напрямки.

Щодо безпеки, то стало очевидним, що від тероризму сьогодні не застрахована жодна країна. Але в Ізраїлі запроваджено ефективні заходи, а громадяни виявляють особливу спостережливість. Варто зазначити, що у цій країні мінімальний рівень побутової злочинності.

Зважаючи на зростання українського попиту, Міністерство туризму Ізраїлю відкрило в Україні своє представництво. До його завдань належить поширення ілюстрованих інформаційних матеріалів, а також новин з Ізраїлю серед туроператорів і журналістів, організація семінарів та виставок. Робота проводитиметься також і з регіонами. Планується збільшити кількість українських міст, які матимуть пряме авіасполучення з Ізраїлем.

Авіапереліт, на жаль, становить сьогодні значну частину вартості туру. У ізраїльському напрямку працює всього дві авіакомпанії. Тому Міністерство туризму Ізраїлю шукає додаткових перевізників, що підвищило б конкуренцію і змусило знизити ціни на авіапереліт. Розглядається також можливість організації чартерної програми.

Візи для поїздки в Ізраїль видаються консульським відділом у Києві досить оперативно — переважно за 3—4 дні.

Коли ж найкраще вирушити в Ізраїль? Загалом, клімат цієї країни дозволяє відпочивати тут протягом усього року, але оптимальними є вересень, жовтень, або лютий — квітень. Найдешевшими подорожі виявляться з листопада по січень (за винятком періодів іудейських і християнських свят). А з травня по серпень курорти працюють переважно на внутрішній «ринок», адже це період відпусток.

Розповісти про Ізраїль в короткій статті, звичайно ж, неможливо. Та все ж додамо кілька штрихів. Насамперед, не можна оминути увагою:

Єрусалим — центр трьох світових релігій з його святими місцями, монастирями, церквами, синагогами і мечетями. Християни тут можуть пройти Скорботним шляхом і помолитися в Гетсиманському саду...

Тель-Авів — діловий центр країни. Тут також сконцентровано перлини ізраїльської культури, що приваблюють сюди туристів з усього світу: багато художніх галерей та музеїв, чудові парки і пляжі, концертні зали і театри, а також Старе місто (Яффо, або біблійна Іоппія).

Нетанія — одне з найгарніших міст Ізраїлю і першокласний курорт, який вважається ізраїльською середземноморською Рів’єрою.

Галілея — прекрасна гірська і лісова місцевість, земля, якою ходив Ісус. Тут розташовано багато природних заповідників.

Мертве море — головна природна пам’ятка і популярний у світі курорт. Воно «на висоті» 395 метрів нижче рівня світового океану і є найнижчим місцем на суходолі Землі. Курорти Мертвого моря славляться лікувальним ефектом, який мають його води та цілюще повітря. Комплекс мінеральних речовин, що міститься у складі води і грязі Мертвого моря має унікальний терапевтичний ефект.

Ейлат — знаменитий курорт на Червоному морі. Тут увесь рік сухий і сонячний клімат, а температура води навіть у лютому не опускається нижче 21 градуса. Це рай для любителів водних видів спорту. Кораловий риф Ейлат вважається одним з кращих у світі заповідників тропічних риб.

Мабуть, більше переконувати не варто і ви вже готові планувати подорож. Тож, щасливої дороги і до зустрічі в Ізраїлі.

Богдан ОЛЕКСЮК
Газета: 
Рубрика: