Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Ющенко рекламує реструктуризацію боргу

15 лютого, 2000 - 00:00

Сьогодні прем’єр-міністр України Віктор Ющенко візьме участь у першій презентації програми реструктуризації виплат $2,7 млрд. за українськими цінними паперами, термін погашення яких спливає цього року. Мета цього заходу переконати спочатку представників британських ділових кіл та власників українських цінних паперів ING Barings, а потім кредиторів із інших країн в доцiльностi обмiну старих цiнних паперiв на новi єврооблiгацii. Начальник управління зовнішнього боргу Мінфіну України Віталій Лісовенко повідомив, що запропонована для реструктуризації сума включає всі єврооблігації, випущені Україною, а також «газпромівки», які було випущено 1995 року, аби реструктуризувати українські борги за спожитий російський газ.

Однак є досить дивним, що учора «Файненшл Таймс», газета британських ділових кіл, надрукувала статтю із назвою «У фінансовому центрі України пахне скандалом». Автор статті Чарльз Кловер у черговий раз переповідає розповідь Лазаренка, яку до речі, «День» надрукував 29 січня.

Реакція Національного банку України на появу третьої статті із звинуваченням про використання кредитів МВФ і валютних резервів НБУ за непризначенням, була спокійною. Прес-секретар Нацбанку Дмитро Рікберг заявив, що зараз компанія «Прайсвотерхаус» здійснює призначений після першої публікації у «Файненшнл Таймс» аудит операцій НБУ з валютним резервом 1997-98 років.

Перший віце-прем’єр-міністр України Юрій Єхануров вважає, що в публікації у «Файненшл Таймс» використовувалися «матеріали піврічної давності комісії, яка працювала по Нацбанку України, й мусуються в ЗМІ». «Наскільки мені відомо, позиція МВФ чітка й зрозуміла — будуть підсумки аудиту й буде розв’язання цієї проблеми», — зазначив Єхануров.

Старший радник Гарвардського інституту міжнародного розвитку Хваджа Султан сказав кореспондентові «Дня», що не побачив у цій статті нічого істотного, якщо й були якісь порушення, то це справа самого МВФ. На думку доктора економічних наук Олексія Плотникова, західні кредитори підуть на реструктуризацію українського боргу. Оскільки дефолт їм абсолютно не вигідний. «Їм краще отримати хоч якісь гроші пізніше, аніж втратити їх взагалі», — стверджує він.

Микола СІРУК, «День»
Газета: 
Рубрика: