Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

За економічний провал відповів лише прем’єр

3 лютого, 1999 - 00:00

Однак на цьому досягнення уряду й закінчилися — вважає переважна більшість населення країни. Зарплатня пересічного молдаванина до девальвації становила лише $42, тепер — і того менше.

Чубук пішов із посади без очевидного скандалу та вотуму недовіри в парламенті, де його уряд підтримувала коаліція правоцентристських партій, що має більшість у законодавчому органі. Однак йому було важко приховати роздратування тим, що за провали, допущені спільно президентом, парламентом і урядом, відповідальність поніс лише один прем’єр. «Я не можу ефективно працювати з правлячою коаліцією. Можливо, для цього потрібен досвідченіший кабінет», — заявив АП тепер уже екс-прем’єр на прощальній прес-конференції. Як очікується, нового главу уряду Молдови буде призначено вже цього тижня. Найімовірніше, він теж представлятиме домінуючу в парламенті правоцентристську коаліцію, до якої входить Альянс за демократію і реформи, очолюваний екс-президентом Мірчею Снєгуром, Блок за демократичну і процвітаючу Молдову, а також Партія демократичних сил.

На думку місцевих оглядачів, найімовірніше прем’єром буде призначено Серафима Уречану, нинішнього мера Кишинева. Непогані шанси також мають віце-прем’єр Іон Стурца та міністр сільського господарства Валеріу Булгарі. Прес-секретар президента Лучинського Анатолій Голя не виключає можливості входження до уряду й представників комуністів. Останні в Молдові не є надто антинаціональними й висловлюються за збереження незалежності країни.

Олександр ПАЛІЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: