Третій тиждень після президентських виборів у США. Ім’я наступника Білла Клінтона все ще не названо. «Театр абсурду» — під такими заголовками ситуацію описує і британська, і японська, і багато ще чия преса. Джорджа Буша-молодшого проголошено переможцем виборів у штаті Флорида — але команда Альберта Гора відразу ж подала позов до суду, вимагаючи продовжити ручний перелік. Гор у телезверненні до нації наголосив, що має бути врахований кожний голос — бо інакше постраждає демократія. Отже, у справжньої демократії можуть бути й свої вади.
Верховний Суд Сполучених Штатів отримав відразу два взаємовиключнi подання від команд обох кандидатів — на тему продовжити ручний перелік (від Гора) і припинити його (від Буша). Слухання Верховного Суду призначене на п’ятницю.
Буш, здається, втрачає терпіння — йому набридло чекати, чим завершаться судові процедури, і він оголосив про формування своєї команди. Адміністрацію Білого дому має, на його погляд, очолити Ендрю Кард, радником з питань національної безпеки він планує призначити Кондоліззу Райс. Команда поки що має назву «перехідної», її головне завдання, за словами Буша, — не гаяти даремно часу й забезпечити перехід влади від команди Клінтона до команди Буша. Одночасно команда Буша закликає демократів змиритися iз поразкою, не дратувати почуття американців і почати працювати на об’єднання нації. Це виглядає дещо проблематично: аналітики різних країн стверджують, що якщо навіть Буша нарешті буде визнано 43-м президентом Сполучених Штатів, йому доведеться шукати нестандартні ходи, аби домогтися підтримки всієї нації.
Ситуація, яка виникла, не є, очевидно, ні комічною, ні трагічною. Але парадоксальною: хто б не став зараз президентом Сполучених Штатів, легітимність його перебування на посаді буде під великим запитанням. Бо, по-перше, може виявитися, що за наступного президента США насправді проголосувала меншість виборців. По- друге, як зокрема вважають українські соціологи Володимир Паніотто і Валерій Хмелько, завдяки тому, що кожний штат є фактично незалежною державою, виникає колізія, коли закон окремого штату (в даному випадку — Флориди) отримує загальнонаціональне значення. Крім того, виборча система Сполучених Штатів, коли лише голоси колегії виборщиків враховуються при остаточному голосуванні, багато ким вважається архаїчною — хоча Білл Клінтон дотримується іншої думки.
Інтернет переповнений жартівливими та ядучими порадами американцям — від застосування югославського сценарію, коли той, хто не бажає визнавати себе переможеним, на закордонні гроші організовує масові виступи, до повернення під суверенітет британської корони.