Пільгове кредитування означає, що гроші виділятимуться під надзвичайно низькі проценти — 1,5 відсотка. Компанії та організації, що братимуть участь у ліквідації наслідків катастрофи, користуватимуться податковими пільгами, а в окремих випадках їх буде звільнено від податків.
Сліди стихії видно ще й досі — ще не всі зруйновані дерева прибрано навіть у Парижі, знову потрібно реконструювати тільки-но відкритий на Різдво собор Паризької Богоматері, минулого тижня ще не до всіх сільських районів подавався електричний струм. Ніхто також не знає, чи вдасться більш-менш успішно впоратися з результатами катастрофи танкера «Еріка».
Найбільше головного болю у французького уряду викликає ситуація з лісами. Повідомляється, що повністю зруйновано 500 тисяч гектарів лісу, і відновлення лісового господарства, як вважають урядовці, коштуватиме щорічно близько 600 млн. франків протягом щонайменше десяти років. На цей рік з бюджету буде виділено 1,6 млрд. франків. Буде також додатково залучено кілька сотень фахівців.
Майнові втрати оцінюються в мільярд франків, у всякому разі, таку суму буде відшкодовано державою. На реконструкцію історичних пам'ятників держава дає півмільярда, ще стільки ж — з місцевих фондів надзвичайних ситуацій у вигляді дотацій з центрального бюджету. 800 млн. франків — на покриття збитків у сільському господарстві та рибній ловлі.
Прем'єр-міністр Жоспен наголошує на тому, що ті 4 млрд. франків з державного бюджету — це тільки попередня сума. Точніше можна буде щось сказати за півроку. Відомо також, що всі спроби Франції отримати щось від Європейської Комісії поки що завершилися нічим.
І поки що реакцію багатьох комун, кооперативів Франції на урядові новини можна визначити як негативну. Опозиційна урядові партія голлістів РПР (до неї належить і президент Ширак) теж вважає, що зусиль уряду явно недостатньо і що запланованих коштів вистачить ненадовго й не багато на що. Тут треба визначити, що пересічний француз звик у всьому покладатися на свою державу.
Втім, мало хто сумнівається в тому, що з цією проблемою Франція рано чи пізно впорається.