М іністр оборони США Дональд Рамсфельд оголосив, що припускає, що терорист номер один Осама бен Ладен, можливо, загинув під час одного з обстрілів печер Тора-Бора в Афганістані. США, однак, не будуть вважати антитерористичну операцію закінченою до того моменту, доки не буде знищено міжнародну терористичну мережу. Тим часом ця операція вперше вийшла за межі Афганістану — армія Ємену, задіявши танки та вертольоти, провела операцію на своїй території проти групи бойовиків, підозрюваних у зв’язках з «Аль-Каїдою». Як повідомляє Бі-Бі-Сі, внаслідок сутички, що сталася за 200 кілометрів від столиці Ємену Сани, загинуло 12 осіб. Таким чином, уперше уряд арабської країни здійснив воєнну операцію проти організації Осами бен Ладена.
«Аль-Каїда» протягом тривалого часу розпоряджалася кількома таборами на території Ємену, в зоні, де зберігається традиційно сильна влада вождів племен. Однак Сана підтримала антитерористичну операцію, а нещодавно президент Ємену Алі Абдулла Саєх був у Вашингтоні, де, як вважають, отримав список підозрюваних у співпраці з «Аль-Каїдою» громадян Ємену. Загальновідомо, що кількість вихідців із цієї країни, що воювали на боці афганських талібів, була дуже значною. Повідомляється і про те, що на боці талібів у Афганістані воювали громадяни Кувейту. Однозначних повідомлень про те, чи брали участь у воєнній операції в єменському селищі американські військові, немає.
А до Афганістану для виконання миротворчої операції готові відправитися близько ста британських солдатів. Усього підтримуватимуть мир в Афганістані близько п’яти тисяч військових. Рада Безпеки ООН у цей час готує відповідну резолюцію. Однак виникла проблема — члени РБ ООН не можуть домовитися між собою щодо термінів миротворчої операції. Росія та Франція наполягають на тому, що треба визначити чіткий проміжок часу, протягом якого іноземні війська перебуватимуть в Афганістані. Велика Британія та США виступають за більш розмиті тимчасові рамки місії. Поки що йдеться про те, що міжнародним контингентом, в якому візьмуть участь підрозділи країн-членів НАТО, а також Австралії та Аргентини, будуть командувати британці. А чисельність військ може становити 3,5 — 5 тисяч військовослужбовців. Уже неодноразово підтверджено, що у складі міжнародного контингенту російських військових не буде. Як заявляли Президент України Леонід Кучма і міністр оборони Володимир Шкідченко, не передбачається участі й українських військовослужбовців. Україна натомість пропонує учасникам коаліції задіяти її транспортну авіацію для перевезення гуманітарних вантажів. Таджикистан оголосив, що відкриє повітряні коридори для перекидання миротворців.
Глава афганської тимчасової адміністрації Хамід Карзаї — у категоричній опозиції до американського та британського плану. Миротворці залишать Афганістан, як тільки його влада сформує власні сили безпеки, і жодним днем не пізніше, заявляє Карзаї, який зустрівся у Римі з колишнім афганським королем Захір Шахом. Екс-монарх дав главі тимчасової адміністрації багато батьківських порад, повідомляє АП. Знайти взаєморозуміння один з одним — досить важливе завдання для Захір Шаха та Хаміда Карзаї (до речі, вони далекі родичі, вихідці з одного клану, а дід глави тимчасової адміністрації був головою афганського парламенту під час правління короля). Очікується, що Захір Шах стане головою джиргі, верховної ради, яка буде вирішувати майбутнє Афганістану. Хамід Карзаї у суботу буде приведений до присяги як глава тимчасової афганської адміністрації.