Журналіст, який висвітлює прощальний візит американського президента до російської столиці, знаходиться в непростому становищi. З одного боку, він читає бадьорі коментарі американських інформаційних агентств та офіційних інституцій, які говорять про повний успіх цього візиту, підписання важливих документів, приємне враження, яке новий російський президент Володимир Путін справив на американського лідера. З іншого — він змушений вислуховувати коментарі колег, які говорять про повний провал цього візиту. І він змушений довіряти власним очам: вони ж, ці очі, бачили незадоволені обличчя президентів на прес-конференції! І похмурі обличчя членів делегацій — американці ще намагалися бути енергійними, однак Олександр Волошин та Ігор Іванов сиділи, ніби з кислицями в роті!
Що ж трапилося насправді? Можна сказати — нічого особливого: вже відбувалися такі російсько-американські саміти, які просто за збігом обставин не могли привести до серйозних рішень, якихось там проривів тощо. Ось і цей саміт — такий. Президент Путін тільки розпочинає свою діяльність, він усвідомлює, що головне в російсько-американському діалозі може бути досягнуто тільки після виборів президента США. Вже з наступником Білла Клінтона. Путін навіть не приховував цього погляду, він сказав про своє бажання домовитись із Клінтоном на прес-конференції… Клінтон сьогодні бере активну участь у передвиборній кампанії свого віце-президента Ела Гора. Несподівано виявилось, що в цій кампанії величезну роль відіграє захист від ядерної загрози. Тому ініціатива Клінтона пов’язана із майбутніми шансами демократичного кандидата й погоджуватись на пропозиції Путіна створювати спільну систему захисту від ядерного нападу — пропозиції, які, за американськими розрахунками, вдвічі уповільнюють створення американської системи — це означає значно зменшити шанси кандидата від демократів.
Домовлятися нема про що, проте можна виступати із оптимістичними промовами — перед радіо (і теле) аудиторією «Эха Москвы», перед депутатами Державної думи. Однак і тут не все гаразд: Клінтон не може не демонструвати своєї зацікавленості у збереженні в Росії свободи слова — тому й обирає аудиторію ЗМІ, пов’язаних із «Медіа-Мостом». Навряд чи це подобається незадоволеній структурами Володимира Гусинського путінськiй адміністрації… Державний секретар США Мадлен Олбрайт відвідує московське бюро американської радіостанції «Свобода» — також очевидний знак підтримки радіо, яке останні місяці згадували у зв’язку зi знаменитим зникненням у Чечні репортера Андрія Бабицького… У Держдумі навіть депутати від проурядових фракцій — про комуністів та жириновців я вже не кажу — незадоволені навіть обережною критикою дій росіян у Чечні. Клінтону залишається тільки востаннє посміхнутись Путіну, з’їздити до Єльцина і відлетіти до Києва, сподіваючись на більшу щирість українських партнерів і захоплені оплески киян на Михайлівській…