Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Вашингтоні під час відкриття Меморіалу пролунало ім’я Джеймса Мейса

9 листопада, 2015 - 19:37
ФОТО НАДАНО ПРЕС-СЛУЖБОЮ ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ В США

Поза сумнівом, відкриття Меморіалу в пам’ять про українців — невинних жертв Голодомору 1932—1933 років у столиці найвпливовішої держави світу — Вашингтоні — є непересічною, знаменною подією. Ми в Україні дуже цінуємо політичну, економічну й моральну підтримку США, важливу для реального захисту нашої незалежності в умовах російської агресії та гострої економічної кризи. При цьому конче необхідно розуміти, що без знання причин й перебігу страшної трагедії початку 30-х років неможливо повною мірою збагнути суть та походження сучасних проблем, що постають перед Україною. Тодішній західний світ не розумів, що власне відбувається на наших теренах (а йшлося про геноцид). «Європа мовчала», як писав Олександр Олесь, а президент США Франклін Рузвельт якраз у 1933 році офіційно встановив дипломатичні відносини з СРСР. Таке не можна повторити зараз; тим більше, що путінський режим, за всіма наявними ознаками, має намір влаштувати на окупованих землях сходу України новий фізичний, мовний та етнічний геноцид українців — і не лише має намір, а й діє відповідно.

ПЕРША ЛЕДІ УКРАЇНИ МАРИНА ПОРОШЕНКО ТАКОЖ ВІДВІДАЛА ЦЕРЕМОНІЮ ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛУ / ФОТО НАДАНО ПРЕС-СЛУЖБОЮ ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ В США

І дуже важливо, що на церемонії відкриття Меморіалу пролунало ім’я Джеймса Мейса — людини, яка перша розповіла світові правду про масштаб й причини терору голодом, влаштованого Кремлем в Україні. Це важливо для нашої газети, бо Джеймс працював у «Дні» багато років і віддав усі сили дослідженню жахливого геноциду 1932—1933 років. Це важливо для відновлення справедливості, бо всі ми, хто є й хто діє сьогодні, «стоїмо на плечах» попередників. Попередників-велетнів, яким, безперечно, був Джеймс.

 

Ігор СЮНДЮКОВ, «День»
Газета: