Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Джерело як історичних, так і сучасних знань»

До ХХІ випуску щорічного видання «України дипломатичної» увійшло 48 авторських публікацій
21 грудня, 2020 - 19:18

22 грудня в Україні відзначається професійне свято День працівників дипломатичної служби. Згідно з Указом Президента України від 21 листопада 2005 року «Про День працівників дипломатичної служби» свято встановлено, «ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном».

Вже стало доброю традицією у переддень професійного свята підсумовувати діяльність широкого дипломатичного корпусу презентацією наукового щорічника «Україна дипломатична», а також низки фірмових видань, які випускає «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» (ГДІП).  Завдяки активній взаємодії з Міністерством закордонних справ, Національною академією наук України, вищими навчальними закладами та дипломатами, ГДІП 21 рік поспіль створює часопис, який робить великий внесок у формування української наукової дипломатичної школи, сприяє поширенню знань із міжнародних відносин і зовнішньої політики. «Україна дипломатична» системно й на високому рівні висвітлює проблематику міжнародного життя нашої країни та світу — від суто професійних, специфічних аспектів до більш широкого розуміння міжнародних відносин на рівні культурної, духовної, народної дипломатії, міжнародної взаємодії у різних сферах життя — освіті, медицині, соціальній сфері, розкриває білі плями в українській дипломатичній історії. Опубліковані матеріали знайомлять представників інших держав з тими процесами, які є актуальними для нашої держави.

Попри COVID-19, дирекція «Медіацентр» забезпечує проведення змістовних заходів у форматі онлайн. В онлайн-презентації, яка відбулася у медіа-центрі ГДІПу взяли участь перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, Надзвичайна й Повноважна Амбасадорка Аргентини в Україні Елена Летісія Мікусінскі, Директорка Французького інституту в Україні Наталі Берас, Постійний представник України при Відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві Юрій Клименко, Надзвичайні та Повноважні Посли України Олександр Балануца (Кувейт) та Ігор Осташ (Ліван), віцепрезидент Національної академії наук України Сергій Пирожков, Міністр закордонних справ України (2007-2009 рр.) Володимир Огризко, Почесний консул Чорногорії в Україні Станіслав Довгий, Надзвичайний і Повноважний Посол, ветеран дипломатичної служби, член Національної спілки журналістів України Ігор Турянський та представники наукової громадськості. Генеральний директор ДП «ГДІП» Павло Кривонос розпочав свою промову з ушанування пам’яті засновника та незмінного головного редактора наукового щорічника «Україна дипломатична» Анатолія Денисенка, котрий нещодавно відійшов у засвіти. У межах онлайн-заходу також було презентовано книгу українського дипломата, кандидата історичних наук, доцента Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Т. Шевченка Павла Кірпенка «Афганістан у політиці США. Сторінки історії (1919-1973)», появі якої організаційно сприяла Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв.

До нового, ХХІ випуску видання «України дипломатичної» увійшло 48 авторських публікацій: статті іноземних і вітчизняних дипломатів, наукові розвідки про сучасний стан та історію міжнародних відносин, української дипломатії. Обсяг видання — 880 сторінок тексту українською й англійською мовами. До видання ввійшли такі рубрики, як «Історія дипломатії», «Інституційна історія української дипломатії очима її учасників», «Фаховий погляд дипломата», «Дипломатичний корпус України», «Сучасна дипломатія: концепції та реалії», «Геополітика в сучасному світі», «Публічна дипломатія». У книзі презентовано великий і цікавий обсяг матеріалів, зокрема, присвячений буремним рокам Української революції. Кожна стаття, за словами В. Огризка, — це уособлення дипломатичного вміння, хисту та досвіду, який сучасні молоді дипломати, а також досвідчені фахівці, що займають серйозні позиції і в центральному апараті, і за кордоном, повинні використовувати для того, щоб не припускати тих помилок, які робили їхні попередники.

О. Балануца зазначив, що презентоване видання стане у пригоді також і школярам, що цікавляться історією та професією дипломата зокрема: «Хотів би сказати, що це найкорисніший матеріал, який ми, як фахівці, можемо використовувати у своїй щоденній кропіткій праці. Так само ця книга є актуальною і для наших студентів, майбутніх дипломатів, та школярів, які зможуть насолодитися цікавими публікаціями та пізнати історією своєї країни, адже нам є чим пишатися. Щорічник «Україна дипломатична» — це джерело як історичних, так і сучасних знань, а також комунікаційний майданчик, де вся інтелектуальна еліта України відточує професійну майстерність та випрацьовує нові рішення фундаментальних проблем нашої країни».

Черговий випуск, як і попередні, знайде своїх поціновувачів серед дипломатів, працівників зовнішньополітичної сфери, серед журналістських та експертних кіл, вузьких фахівців, тих, хто цікавиться дипломатичними темами, конкретними країнами та міжнародними організаціями.

Лариса ТАРАСЕНКО, журналістка
Газета: 
Рубрика: