Нинішній рік увійде в історію метеоспостережень як один із найтепліших, повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на Всесвітню метеорологічну організацію. Заяву зробили на початку Конференції ООН з питань зміни клімату (СОР23), яка триває у німецькому Бонні з 6 до 17 листопада. Представники майже 200 країн зібрались на цій події, щоб підтримати Паризьку кліматичну угоду, попри вихід з неї Сполучених Штатів.
Тож 2016 рік у попередньому річному звіті агентства ООН визнали найспекотнішим. Цьому сприяло таке погодне явище, як Ель-Ніньйо (характерні для екваторіальної зони Тихого океану протилежні екстремальні значення температури води й атмосферного тиску, що тривають близько шести місяців. — Ред.). Водночас 2015 і 2017 роки посідають друге місце. У звіті зазначається, що кількість вуглекислого газу в атмосфері в 2017 році продовжувала рости, тоді як рівень моря підвищується, а льодовий покрив Антарктиди наближається до рекордно низького рівня.
«Ми стали свідками надзвичайних погодних умов у 2017 році», — йдеться в заяві генерального секретаря ВМО Петтері Тааласа, передає «Радіо Свобода». Петтері Таалас звернув увагу на урагани в Атлантиці і Карибському басейні, температури, що перевищують 50 градусів за Цельсієм у Пакистані, Ірані та Омані, мусонні повені в Азії та посуху в Східній Африці.
Про перебіг і підсумки Кліматичної конференції ООН читайте у наступних номерах «Дня».
У німецькому Бонні розпочалася міжнародна Кліматична конференція ООН