Президент Росії Володимир Путін втретє очолив рейтинг найвпливовіших людей світу, за версією американського журналу Forbes. Друге місце посіла канцлер Німеччини Ангела Меркель, яка 2014 року замкнула п’ятірку рейтингу. На третє місце з другого перемістився президент США Барак Обама. «День» звернувся до провідного дослідника Інституту Брукінгса Лілії ШЕВЦОВОЇ з проханням прокоментувати таке рішення американського видання.
«Рейтинги, насамперед, Forbes, викликають серйозне здивування. Тому що фактично ці критерії є критеріями слабкості. Вочевидь, цей рейтинг ґрунтується на розумінні Forbes нібито тактичних перемог Путіна на тому факті, що його рейтинг у Росії сягає 87%. Фактично ми маємо справу не з реальними перемогами Путіна, а з його поразками, у тому числі в Україні. І його «втеча» до Сирії тому приклад. Насправді, захмарний рейтинг Путіна свідчить про те, що люди не кажуть правду. Рейтинг Комуністичної партії Радянського Союзу в місяць її падіння був 99,9%. Рейтинг Forbes — красномовний доказ нерозуміння цим виданням, що відбувається з Путіним і з Росією. Більше того, це найяскравіше свідчення непрофесіоналізму Forbes.
Крім того, всі ці сходинки рейтингу ґрунтуються на різних критеріях відносно Путіна, Обами, Меркель. Тому що рейтинги у них різні, і базуються на різних даних, а якість перемог і поразок — різна, і Росія і Сполучені Штати — різні суспільства. В одному випадку це рейтинг брехні та містифікацій, а в інших випадках — це цілком реальні рейтинги країн, які можна перевірити. Це країни зрозумілі, вони не є хмарою в штанях».
Едвард ЛУКАС, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики, Лондон:
- Це дурість. Ви можете виміряти найвищого і найтовстішого лідера у світі. Але влада це не фізична константа. Путін є одночасно сильним і слабким. Він може знищити світ в ядерній катастрофі, але не може перетворити Росію в країну, в якій люди хочуть жити. У Forbes повинні дотримуватися вимірювання багатства - категорії, у якій Путін дійсно має високі оцінки.