Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

15 травня розпочинається вступна кампанія

У Міносвіти на 23% збільшили держзамовлення на ІТ-технологів
8 травня, 2012 - 00:00

У ці дні абітурієнти активно готуються до складання тестувань: із 15 травня по 7 червня в Україні триватиме зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). За даними Міністерства освіти, науки, молоді та спорту, 2012 року випускників 11-х класів шкіл, а також тих, хто закінчує професійно-технічні навчальні заклади і теж бажає вступати до вишу, буде на 130 тисяч більше, ніж торік (загалом усіх — близько 400 тисяч). Цьогорічним нововведенням у деяких пунктах тестування стане обладнання, яке виявлятиме в кишенях і сумках абітурієнтів мобільні телефони й різноманітні пристрої для зчитування — електронні «рамки», через які проходитимуть учасники ЗНО.

— У дев’ятьох регіонах України є близько 700 пунктів, де відбуватиметься зовнішнє незалежне оцінювання знань, із них 20% уже обладнані відеокамерами або мають домовленості про функціонування на час проведення оцінювання цієї «рамки». У деяких областях створені мобільні пункти, які матимуть змогу під’їхати зі своїми технічними пристроями до місця проведення незалежного оцінювання, — розповіла директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева.

За її словами, якщо учасник ЗНО попадеться із мобільним чи іншим пристроєм, навіть калькулятором, то його роботу буде анульовано. При цьому найбільш «щільне» забезпечення відеоспостереженням та магнітно-електронним обладнанням буде в Києві.

Державне замовлення на сьогодні ще не затверджено, хоча, за словами працівників Міносвіти, усі дані вже опрацьовано, проект готовий — чекають на погодження Мінекономіки та Мінфіну. За даними працівників Департаменту вищої освіти Міносвіти, відомство зібрало пропозиції всіх вишів, при цьому суттєвих змін не відбулося: державне замовлення буде приблизно таким, як і торік. При цьому кожен вищий навчальний заклад мав погоджувати свої пропозиції із місцевими органами влади.

— Державне замовлення цього року становитиме приблизно 127 тисяч місць бакалаврів. Ми уважно поставилися до інженерно-технічного напряму, природничо-математичного, також на 23% ми збільшили державне замовлення на ІТ-технологічні спеціальності, де є аж 12 напрямів підготовки. Як і торік, зменшуємо замовлення на економічний профіль, також — на менеджмент і право, — розповів заступник директора Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Микола Фоменко. — Ще одне важливе питання — забезпечення можливості електронного подання документів. Зважаючи на проблеми, які виникали 2011 року (це насамперед інтернет-зв’язок та отримання підтвердження), то цього року ми краще підготувалися технологічно завдяки підтримці компанії Microsoft. Торік виші прийняли 869 тисяч заяв, із них понад 400 тисяч — електронним шляхом. Саме такий спосіб подання документів викликає довіру в абітурієнтів і їхніх батьків. Ми сподіваємося, що цього року більшість абітурієнтів скористається такою можливістю.

Фахівці наголошують, що 20% усіх охочих стати студентами — це люди, в яких вже є одна вища освіта. І рішення, складати ЗНО чи ні, мають ухвалити у виші, в якому бажає навчатися ця людина (наприклад, якщо людина має вищу гуманітарну освіту, а є потреба здобути технічну, то ЗНО слід проходити).

Не допустити корупції або зменшити її випадки, на думку чиновників і представників громадськості, повинна гаряча телефонна лінія, яка має запрацювати з 2 липня (торік звернулося 1700 осіб), — із часу, коли почнеться прийом документів від вступників на денну форму навчання. Також у цих же цілях в обласних управліннях діятимуть оперативні штаби. Фахівці наголошують, що всю інформацію про перехід вступної кампанії можна дізнаватися через інформаційні ресурси Міносвіти (офіційний сайт), а також через портали osvita.net, vstup.info та testportal.gov.ua.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: