2014 рік газета «День» оголосила Роком неканонічного Тараса Шевченка. Ми звернулися до наших авторів — і до відомих усій Україні, і до тисяч наших читачів — пізнавати нового Шевченка і писати про нього. За кілька місяців нового року ми вже опублікували кілька десятків статей, присвячених поету, а ще більше — за 17 років існування газети. Величина постаті, накопичений текстовий матеріал, а також інтерактивний потенціал сучасних технологій і, головне, успішний досвід команди «Дня» у розробці інфографіки, віртуальних турів, відеосюжетів дали нам можливість реалізувати ще один безпрецедентний у сьогоденні інтернет-проект. Упродовж року ми наповнюватимемо спеціальний сайт графікою і текстом, відео та віртуальними турами музеями Шевченка не лише в Україні, але й за кордоном. В окремому розділі сайта можна навіть послухати твори поета, які звучать голосом народного артиста України Олександра Биструшкіна...
І справа не лише в 200-річному ювілеї українського генія. Ми впевнені, що кожному українцеві саме нині гостро потрібний неканонічний Шевченко, Шевченко олюднений (і тому близький; проте не в тому сенсі, що його можна фамільярно поплескати по плечу), Шевченко безмежно багатогранний («дідусь у кожусі», так само, як і «франт-аристократ у фраку» — ганебно збіднюють образ Поета), Шевченко — ненависник імперій і взагалі деспотизму в усі часи, патріот і український націоналіст, який, проте, мав багато щирих друзів серед шляхетних росіян (ніякого заперечення тут немає!), Шевченко — «Гетьман Слова» (Ліна Костенко), Пророк, який силою Духа і Слова Свого, неначе могутній творець, вдихнув життя у нашу, здавалося б, назавжди приспану націю (унікальна річ в історії світу).
Нині, як ніколи, затребуваним є Шевченко-Пророк, який бачив не на роки — на століття вперед («Кобзар», вважається, «читали усі», а чи багато таких, що пам’ятають ці застереження? Втім, це вже окрема тема).
Першочергово мали за мету разом відтворити його час, його душу, його подвиг, його боротьбу...