Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

70 цистерн відходів — у річку

18 лютого, 2006 - 00:00

Річки Харківщини постраждали від аварійного зливання стічних вод. У річку Уду, що протікає в селі Есхар Чугуївського району, вилили понад чотири тисячі кубометрів відходів. Це приблизно 70 залізничних цистерн. Якщо в попередні роки факти таких проривів швидко ставали надбанням громадськості, то зараз про це вирішили промовчати.

Керівництво комунального підприємства «Есхар» у Чугуївському районі понад два тижні наполегливо мовчало про аварію, що трапилася. Через сильні морози та зношеність біофільтр очисної станції вийшов із ладу. Пустити стоки після первинного очищення прямо в річку працівники підприємства вважали єдиним виходом із ситуації, що склалася. У результаті в річку Уду, що протікає неподалік від селища, щодоби виливали не повністю очищені стічні води загальним об’ємом 500 кубометрів. Те, що стічні води не мали в собі промислових відходів, дало надію вважати, що річка сильно не постраждає і самоочиститься. Таких несанкціонованих стоків у річки, насправді, в Україні достатньо, щоб до них вже звикли. Звичайно, керівництво підприємства розуміє, що забруднили навколишнє середовище і жалкують про того, що трапилося, запевняючи, що хотіли вже давно полагодити установку. Капітальний ремонт тут не проводили 30 років. На це були вже виділені гроші, але не встигли…

Зараз до екологів, які самі дізналися про екологічну катастрофу зовсім недавно, підключилася прокуратура. Фахівці Харківського обласного управління екології та природних ресурсів сподіваються, що забруднення ріки не призведе до серйозних наслідків. Принаймні, першої ознаки катастрофічних наслідків подібних аварій — замору риби — не спостерігається. А поки скинені в Уду стічні води течія відносить далі Сіверським Дінцем у бік Змієва, Балаклеї та Iзюму. За даними екологів Iзюмського району, рівень бактеріологічного забруднення води в них не змінився. Санітарні лікарі запевняють, що підстав для неспокою у споживачів води немає. Для Харкова аварія взагалі не є проблемою, оскільки водозабір відбувається вище за те місце, де сталося аварійне скидання стічних вод. Зараз скидання тимчасово припинено. На місці ЧП своє розслідування проводять представники МНС і «Харківкомуночиствода». Керівники підприємства «Есхар» поки що відбулися лише незначним штрафом — за те, що не повідомили про аварію вчасно.

Марина ГОЛIНА, Харкiв
Газета: 
Рубрика: