У Луганській області проживають понад 800 тисяч пенсіонерів, із них четверта частина — самотні люди, 208 тисяч ветеранів війни. Пенсіонери становлять майже третину населення області. Володимир Білоус, начальник Головного управління праці і соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації, розповів про матеріальну допомогу, яку надають соціально незахищеним категоріям громадян, а більшість пенсіонерів, безсумнівно, є такими. Минулого року в Луганській області органами праці та соціального захисту населення інвалідам війни і сім’ям загиблих військовослужбовців було надано грошову допомогу на суму понад 350 тисяч гривень, 8 інвалідів війни забезпечили квартирами, 260 ветеранам відремонтували квартири. За станом на 1 вересня поточного року 277 ветеранам покращили житлові умови, із них 10 — забезпечили квартирами й у 267 провели капітальний ремонт житла за рахунок субвенцій із держбюджету.
Стосовно проведених у Луганській області масових акцій протесту проти скасування пільг Володимир Білоус нагадав, що минулого року Кабмін прийняв постанову, яка передбачає протягом шести років проведення реформи всієї системи надання пільг різним категоріям населення. Постанова також передбачає підготовку протягом 2002—2003 рр. банку даних на одержувачів пільг і допомоги. «Цей проект не передбачає заміну пільг на адресну допомогу, про це не йдеться», — заявив Володимир Білоус. Поки що така заміна неможлива через просту причину — в бюджеті немає тих величезних коштів, які потрібні на забезпечення адресної допомоги. Білоус зазначив, що у січні цього року Кабмін дав доручення органам праці та соціального захисту провести перереєстрацію пільговиків і створити єдиний автоматизований реєстр одержувачів допомоги за всіма чинними сьогодні у державі законами. «Згідно з нормативними документами, на сьогодні для реалізації всіх пільг в Україні необхідні 29 мільярдів гривень — це величезна цифра. Тим більше, що нарівні з заслуженими одержувачами пільг є певна категорія населення, яка користується ними безпідставно і тим самим протягом тривалого часу витягує гроші з держбюджету», — зауважив Володимир Белоус.
Робота з перереєстрації пільговиків на Луганщині проводиться з максимальною обережністю, щоб ветерани війни і праці не відчували дискомфорту. «Певні політичні сили, а іноді й працівники соціальних служб не тільки у Луганську, а й загалом по Україні спровокували ситуацію, коли реальні цілі замінювали на лозунги про те, що скасують пільги. А ми жодної антинародної політики у цьому плані не ведемо і вести наміру не маємо, а проводимо роботу виключно для того, щоб навести в цій справі лад та створити нормальну, надійну систему захисту ветеранів», — наголосив В. Білоус. Роботу зі створення єдиної бази одержувачів пільг і допомог завершать цього року, а всі отримані дані знаходитимуться в управлінні праці і соціального захисту.