У Дніпропетровську наближаються до завершення рятувальні роботи на руїнах багатоповерхового будинку, зруйнованого вибухом газу минулої суботи. Після того, як рятівникам удалося прибрати плити, що нависали над їхніми головами й закріпити фасадну стіну третього під’їзду, що накренилася, вони продовжили пошуки загиблих. Як повідомив на прес-конференції міністр із надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич, у ніч з четверга на п’ятницю його підлеглі витягли з-під уламків чотири тіла. Таким чином, загальне число загиблих збільшилося до 21-го. Учора протягом дня було виявлено ще два тіла загиблих. За словами Н. Шуфрича, в цей час рятівниками розібрано дві третини завалів, і після виявлення всіх загиблих зруйнований будинок передадуть будівникам, які здійснять його повне розбирання. На думку міністра, на місці катастрофи потрібно поставити пам’ятний знак — щоб нагадував не лише про безвинні жертви катастрофи, але і про комунальне головотяпство, яке призвело до таких плачевних результатів.
Тим часом, колишнім мешканцям будинку, що залишилися без даху над головою, за словами Н. Шуфрича, вчора запропоновано список із 232 квартир, які найближчими місяцями будуть здані до експлуатації в різних районах міста. Крім того, 500 квартир з повторного ринку житла пропонують дніпропетровські ріелтори, що вирішили на своїх зборах не брати у потерпілих відсотки. Нарешті, залишається в силі й третій варіант із будівництвом нового кооперативного будинку, до якого схиляв мешканців під час свого візиту до Дніпропетровська Президент В. Ющенко. Людям дали можливість подумати кілька днів і визначитися з остаточним рішенням.
За словами губернатора Дніпропетровщини Віктора Бондаря, в суботу на переговори з ним із Росії приїдуть представники акціонерів компанії «Дніпрогаз», яку вважають винуватцем аварії. «Ми передамо їм списки потерпілих, — сказав він, — щоб вони бачили, які компенсації потрібно заплатити для того, щоб зберегти свої права». Ще категоричнішим був Н. Шуфрич, який заявив, що винуватці аварії мають, окрім решти, повернути Україні 103 мільйони гривень, що виділені з державного і місцевих бюджетів на компенсацію матеріального збитку потерпілим. «Із цього, — заявив він, — ми й почнемо розмову, а якщо ні — то держава має забрати акції. Крім того, вони мають довести, що спроможні керувати підприємством і взагалі щось у цьому житті зрозуміли». Н. Шуфрич також повідомив, що Жовтневий райсуд Дніпропетровська в четвер видав санкцію на арешт першого заступника гендиректора і головного інженера «Дніпрогазу», відмовивши їхнім адвокатам, які клопоталися про звільнення. Наразі, додав він, у суді розглядається питання про арешт раніше затриманого генерального директора «Дніпрогазу». І, судячи з усього, там буде аналогічне рішення.