14 березня «День» писав, що у Києві, на проспекті Перемоги, 119 товариство з обмеженою відповідальністю зрубало 100 віковічних дерев. У зв’язку з великим розголосом, який стався після цієї події, прокуратура столиці провела перевірку правомірності вчиненого. Як повідомляє прес-служба відомства, «встановлено, що зазначена земельна ділянка була відведена товариству з обмеженою відповідальністю рішенням Київради ще у 2003 році для будівництва, експлуатації та обслуговування торгівельно-розважального комплексу». Перевірка дерев, котрі росли у сквері ім. Василя Стуса, яку ще у 2003 році провели фахівці Комунального підприємства з утримання зелених насаджень Києва, показала, що знесенню підлягають лише 26 дерев. Але, як стверджують у прес-службі київської прокуратури, «після прийняття Київрадою рішення про землевідведення, службовими особами КП УЗН Святошинського району м. Києва у 2007 році повторно проведено обстеження зелених насаджень, в результаті якого визначено під знесення 147 дерев, з яких 54 нібито — в незадовільному стані».
Тим не менше, вісім днів тому на відведеній земельній ділянці було зрізано 98 дерев, більшості з яких — близько 100 років. Розібратися в ситуації працівникам прокуратури допомогли фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, які дослідили зрізані дерева. З’ясувалося, що з усіх них лише сім дерев мали стан «задовільний», решта — «добрий». Натомість жодного дерева в «незадовільному» стані, який міг би бути причиною вирубки, експерти не знайшли.
Як зазначається в повідомленні прес-служби прокуратури столиці, «в діях службових осіб КП УЗН Святошинського району м. Києва виявлено ознаки зловживання службовим становищем всупереч інтересам служби, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом державним та громадським інтересам, а також внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей». Тож за результатами перевірки, прокуратура Святошинського району Києва порушила кримінальну справу за ознаками складу злочинів, передбачених ст.ст. 364 ч. 1, 366 ч. 1 КК України (санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років з подальшим позбавленням права обіймати певні посади строком до 3 років).
У зв’язку з цією резонансною подією, прокуратура Києва запропонувала Міністерству охорони навколишнього природного середовища України провести перевірку дотримання вимог закону при видачі протягом 2008 — 2009 років дозволів на видалення в столиці зелених насаджень, а крім того звернути увагу на ділянки, на яких дерева ще не знесені. Мета цього звернення — запобігти подібним випадкам. Але чи прислухається до цього побажання Мінприроди?