Уряд США не бажає бачити в Україні корупцію, що компрометує судову систему і підриває правила чесної конкуренції. Таку заяву зробив в Одесі посол США в Україні Вільям Тейлор, оголосивши, що збирається допомогти українському народу позбутися цієї проблеми. Дипломат взяв участь в офіційній презентації двостороннього дослідження про стан корупції у судовій системі України.
Проведення дослідження в рамках дворічної Порогової програми для України фінансує корпорація «Виклики тисячоліття». Програму підтримують уряди України та США. Мета цієї ініціативи — зниження рівня корупції у публічному секторі.
Згідно зі звітом про загальнонаціональне проміжне дослідження стану корупції за 2008 рік, ця проблема є для України найбільшою, нарівні з низьким рівнем життя, дорогим і неякісним медичним забезпеченням і злочинністю.
«Для зростання економіки потрібна чесна конкуренція, заснована на верховенстві закону, гарантованого неупередженою системою здійснення правосуддя. Корупція компрометує цю систему і підриває правила чесної конкуренції», — цитує Інтерфакс-Україна слова посла.
Нагадаємо, що наприкінці минулого року американський посол також висловлювався щодо цього. Виступаючи на відкритій лекції «Україна як молода демократія» 5 листопада, він підкреслив, що боротьба з корупцією в країні сприятиме приходу міжнародних інвесторів, які допоможуть Україні в проведенні Євро-2012. «Усі головні політичні сили під час виборчої кампанії обіцяли поліпшити політичний і інвестиційний клімат в Україні для того, щоб інвестори, як українські, так і міжнародні, змогли перенести свої інтереси та інвестиції до України. Нині настав час для зменшення державної регуляції, для початку боротьби з корупцією й для реформування судової системи», — зазначив тоді Тейлор.
Для України актуальними й на сьогодні, мабуть, є слова американського посла, що боротьба з корупцією в країні сприятиме приходу міжнародних інвесторів, які допоможуть Україні в проведенні Євро-2012. Усі розуміють, що напередодні цієї події для України дуже важливо отримати міжнародних інвесторів. Адже проведення Євро 2012 вимагає «величезної кількості роботи, величезної кількості грошей для побудови доріг, стадіонів, аеропортів, готелів».
Але, схоже, що й такий проект, як Євро-2012, не сильно підштовхує українських політиків на початок боротьби з корупцією та реформування судової системи. Про що обіцяють в Україні Президент та всі уряди, які формувалися після 2004 року. Як видно, в цьому випадку не спрацьовує навіть приказка: обіцяного три роки чекають.