Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Апаратники зробили калюжу... нафти

2 серпня, 1997 - 00:00

Серед спонукальних мотивів для усунення від влади колишнього прем'єр-міністра, що настільки розтяглося в часі, була надія (яка живила Президента Л. Кучму і, як тепер виявилося, примарна) на те, що Павло Лазаренко своєю жорсткою рукою примусить працювати всевладний, але лінивий апарат Кабміну.

Мало того, що цього не сталося, але за його правління сірі кардинали із всіляких відділів набули невидиму, а від того ще більш страхітливу владу

Сказане підтверджують підсумки проведеної вчора в Кабміні наради з питання стабілізації і нарощування видобування нафти й газу. Під заколисуючий шелест паперів апарат зумів так піднести себе і так принизити всіх присутніх, включаючи й головуючого на нараді прем'єр-міністра, що питання про адміністративну реформу набуло нової огранки, об яку зможе поранитися кожен, хто візьметься за цю справу.

Не вдаючись у подробиці, можна стверджувати, що апарат зумів зіштовхнути лобами два державних комітети, які відповідають за розвідку і видобування нафти й газу, поставивши при цьому в досить скрутне становище прем'єр-міністра, котрий ще не звик приймати самостійні рішення в екстремальних ситуаціях і від того, напевно, досить помітно відчув свою залежність від сірих конячок, що ними так довго й так старанно керував в якості міністра Кабінету Міністрів.

Привертає до себе увагу більш ніж дозована інформація, надана все тим же апаратом інформаційного агентства. У ній ретельно приховано суть і справжніх авторів конфлікту, який стався на нараді, а сам прем'єр представлений в якості людини, котра вперше дізналася про ситуацію у паливно-енергетичному комплексі і володіє лише одним інструментом для вирішення всіх проблем - адміністративною дубинкою.

Як стверджують експерти, Валерій Пустовойтенко останнім часом не просто приділяє увагу проблемам нафти й газу, які тісно пов'язані з виконанням бюджету, а й намагається з'ясувати як сьогоднішні, так і майбутні пріоритети в гострому діалозі нафтогазового комплексу з економічним блоком уряду.

У четвер після сповненої драматизмом наради, вирвавшись із "ніжних" обійм апарату, два комітети - з нафти й газу та геологічний - зуміли навести мости і не без силового тиску прем'єра узгодили свої позиції, які тепер містять можливість добитися перелому і хоча б нейтралізувати чинники, що ускладнюють нелегку обстановку на ринках газу й нафти України, для якої характерний цілковитий диктат іноземного капіталу. Напрошується й питання про необхідність нейтралізації апарату, що дедалі більше перетворюється на самодостатню структуру, яка створює колізії, що лише йдуть на шкоду країні.

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, "День"
Газета: 
Рубрика: