Хід цих навчань коротко виглядає так. З одного кінця України на другий на відстань у понад 900 кілометрів військово-транспортні літаки мають оперативно перекинути близько 300 десантників. Окрім десанту аеромобілістів, з повітря буде скинуто бойові машини десанту — три або шість одиниць. Потім десант, подолавши водну перешкоду, разом із силами окремої механізованої бригади проведуть бойові стрільби на Рівненському полігоні, що на заході України.
Такі маневри є досить унікальним явищем — тож не дивно, що до них готувались з минулого року. Реально до них залучено усі види військ, за винятком хіба що Військово-морських сил. Головна мета — перевірка на практиці розроблених оборонним відомством теоретичних засад функціонування Мобільних сил. Разом із Силами оборони та Силами стримування вони складають функціональну тріаду Збройних сил України. Якщо за часів СРСР десантні війська планувались насамперед для участі у наступальних бойових діях, то Україна з її оборонною доктриною змінила пріоритети вишколу крилатого війська. Спеціально визначені частини аеромобільних і сухопутних військ, транспортної та армійської авіації становлять основу Мобільних сил, які мають виконувати роль своєрідної пожежної команди на випадок агресії проти України. У короткий термін частини Мобільних сил мають з'явитися у місті, де існує загроза, і разом з прикордонниками або самостійно тримати оборону доти, доки до протидії агресії повністю не підготуються Збройні сили в цілому.
До цих маневрів українські аеромобілісти для десантувань зазвичай використовували Ангарський полігон, що у Криму. Якщо нині мобільна міць України проектується на західні кордони України, то чи є в цьому якийсь підтекст? Проте в прес-службі Міноборони на це запитання обеззброюючи відповіли так: «Ніякого підтексту тут немає. Цього разу поплигали в одному місці. Іншого — в іншому. Так передбачено планами цих маневрів».
Але якщо армія вчиться воювати по-новому, то влада в цей час воює за військовий електорат. Очікується, що за заключним етапом маневрів — бригадними стрільбами з вересня спостерігатиме Леонід Кучма. Коли минулого року проводились широкомасштабні навчання «Осінь-98», на яких відпрацьовувались питання комплексної оборони України, генерали також очікували приїзду Верховного Головнокомандувача. Але у день найвищої напруги сподівань раптом з'ясувалось, що Леонід Кучма поїхав на молочний та м'ясний заводи, а не до військових. Це викликало у самих військових, щонайменше, здивування. Проте нині Верховний Головнокомандувач на тлі президентських виборів навряд чи зважиться вкотре здивувати армію…