Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Арт-Київ» представить актуальне мистецтво

Не лише показуватиме, а й говоритиме
27 жовтня, 2009 - 00:00
«ХОРОБРИЙ ХЛОПЧИК» / ФОТО МАКСИМА ЛЮКОВА

28 жовтня в Українському домі вже вчетверте відкриється Міжнародна художня виставка-ярмарок «Арт-Київ-2009», яка цього разу представить європейське, в тому числі українське актуальне мистецтво.

Спеціальними гостями мистецького салону стануть провідні митці Європи: німецький художник, володар багатьох премій у галузі мистецтва, в тому числі «Золотого лева» 49-ї Венеційської бієнале, Грегор Шнайдер, а в якості почесного гостя — швейцарський художник Роже Пфюнд, учасник Documenta, Art’Basel, відомий у світі передусім як дизайнер грошових банкнот. Європу представлятимуть також галереї актуального мистецтва з Німеччини, Франції, Швейцарії, Польщі; Україну — художники, вже знані в світі завдяки участі у Венеціанській бієнале, аукціонах «Сотбіс», «Крістіс», «Філліпс», галереї, а також приватні колекції сучасного мистецтва із зібрань українських колекціонерів.

Традиційно у просторі Українського дому буде виставлено ряд персональних та колективних спецпроектів митців та кураторів — Дмітрія Булнигіна (Москва), Інституту проблем сучасного мистецтва (Київ), Арсена Завадова (Київ), Олександри Жумайлової-Дмитровської (Берлін — Київ), групи «Контрабанда» (Київ), Олега Зінчука (Київ), Оксани Левченя-Константиновської (Київ), Олександра Соловйова (Київ).

Цього разу «Арт-Київ» не лише показуватиме, а й говоритиме. У рамках форуму відбудеться майстер-клас Роже Пфюнда, а також ряд лекцій — від провідних фахівців Аукціонного дому «Сотбіс», а також Олесі Туркіної та П’єра Броше. Про намір присвятити один із найближчих салонів «Арт-Києва» саме сучасному мистецтву директор Українського дому Наталія ЗАБОЛОТНА говорила ще минулого року. Утім, до адекватного сприйняття контемпорарі-арту суспільство потрібно було підготувати.

— Вплив сучасних художників на світ не варто недооцінювати. Ярмарка сучасного мистецтва «Арт Базель» існує вже протягом 40 років. Венеційська бієннале — більше 50. Найстарша французька виставка сучасного мистецтва — «Фіак» має 36 років. Великий крок у просуванні контемпорарі зробила Москва, де нещодавно завершилася III Московська бієннале сучасного мистецтва. До речі, твори українських художників, які були там представлені (а це Стас Волезловський, Олександр Ройтбурд, Олександр Гнилицький, Максим Мамсиков) відвідувачі «Арт-Києва» також побачать, — розповідає Наталія Заболотна. — Українці вже зробили якісний крок до розуміння актуального мистецтва, з’являється все більше колекціонерів цього напряму. Саме задля того, щоб підштовхнути публіку до сприйняття та розуміння такого мистецтва, у рамках форумів в Українському домі ми виставляли і класичне, і сучасне мистецтво.

Виставка «Арт-Київ contemporary» триватиме в Українському домі до 7 листопада.

Марія ТОМАК, «День»
Газета: 
Рубрика: