Ідея проведення благодійного аукціону, кошти від якого підуть на будівництво будинку-школи сімейного типу для унікальної і поки єдиної в Україні «школи виживання» для дітей, які страждають на аутизм, хворобу Дауна і церебральний параліч, виникла не спонтанно. Під час проведення однієї з благодійних акцій представники Всеукраїнського жіночого об’єднання «Дія» і агентства Прес- КИТ зустрілися в незвичайній київській школі, назва якої говорить сама за себе — «Школа-ЖИТТЯ».
Майже всі її вихованці — жертви родових травм, невдалих щеплень або переливань крові, тобто інваліди з дитинства… Попереду в них нелегке життя, що, на жаль, дуже відрізняється від життя здорових дітей. Вони більш беззахисні та безпорадні, аніж їхнi ровесники. Але в тому житті, яке вже їм дано, вони, без сумніву, повинні знайти себе, повинні пристосуватися до цього життя.
Саме в цьому їм і допомагає створена 1993 року і діюча винятково на пожертвування небайдужих людей незвичайна Школа. Її фундатор, вона ж і директор — Марія Щибрик, яка на собі відчула всю безвихідь становища матері хворої на аутизм дитини. Свого часу побувавши в Англії і пересвідчившись, що безнадійно хворій дочці та її «друзям по нещастю» можна допомогти, привезла звідти особливі методики навчання та ідею створення такої установи на батьківщині — в Україні. До Школи п’ять разів на тиждень приходять діти з невиліковними недугами, щоб учитися простого спілкування, елементарного обслуговування самих себе, вчитися читати, писати … а деякі — навіть просто усміхатися.
Ця школа не має статусу державної. Гуманітарної допомоги вистачає хіба що на оплату роботи кількох фахівців-психологів, учителів, нянь. Решта — справа рук самих мам, яким доводиться нести свій нелегкий хрест. Багато хто з них залишився сам на сам зі своїм горем. Для них Школа — порятунок від самотності, від тягаря проблем, що звалилися на них. Тут вони — єдина сім’я: з однаковими проблемами, зі своїми радощами і печалями. Мабуть, саме тому в господині «Школи-ЖИТТЯ» народилося мрія — побудувати за містом будинок-школу сімейного типу. Вона впевнена, що на мальовничому березі Дніпра, приголублені природою, оточені постійною увагою, спілкуючись одне з одним, дбаючи про «братів наших менших», працюючи на землі, що дарує силу життя, діти скоріше зможуть знайти себе в морі, а для них, по суті, в океані життєвих проблем.
Два гектари землі в селі Процев під Києвом, подарованих спонсорами, — вже велика для них втіха. Залишилось «небагато» — будинок побудувати…
Звичайний пошук спонсорів, як показує практика, — річ непроста, та й не швидка. Ось і виникла ідея благодійного аукціону.
Агентство комунікаційно-інформаційних технологій Прес-КИТ та Всеукраїнське жіноче об’єднання «Дія» звернулися до найвідоміших людей України — політиків, спортсменів, зірок шоу-бізнесу — з проханням передати особисті речі на аукціон, кошти від якого буде перераховано на спеціальний рахунок «Школи- ЖИТТЯ». Організацію торгів, включно з юридичним забезпеченням, узяв на себе Київський аукціонний центр.
Першими підтримали ідею проведення «аукціону милосердя» відомі українські боксери-професіонали брати Клички. Вони пообіцяли передати для продажу на аукціоні боксерські рукавички, в яких молодший з братів, Володимир, нокаутував 24 березня американця Дерріка Джефферсона.
Особисті речі на благодійний аукціон погодилися також надати перший Президент незалежної України Леонід Кравчук і перший космонавт України Леонід Каденюк. Своєрідні пожертвування відомих особистостей нашої країни на користь дітей-інвалідів продовжують надходити…
Організатори акції сподіваються, що запланований для проведення у переддень Міжнародного Дня захисту дітей благодійний аукціон збере необхідні кошти для будівництва «будинку-мрії», дозволить численній аудиторії дізнатися більше про «Школу-ЖИТТЯ», її завдання та потреби. Можливо, хтось із небайдужих до чужого горя людей відгукнеться і допоможе своїми пожертвуваннями вижити в наш нелегкий час «школі виживання»…