Учора в Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова вшановували відомого українського діяча культури, громадського діяча, педагога, диригента Хору ім. Г. Верьовки, композитора, лауреата державних премій, Голови Всеукраїнської музичної спілки, президента Українського національного комітету при ЮНЕСКО, проректора НПУ, директора Інституту мистецтв. І це далеко не повний перелік звань та регалій Анатолія Тимофійовича Авдієвського. А відтепер маестро став ще й «Героєм України» і його обрано Почесним професором університету.
Торжества, приурочені до 70-річчя маестро, вирішили перенести з серпня (16.08 — день народження Анатолія Тимофійовича) на вересень, коли розпочнеться навчальний рік. Адже більше ніж за три десятиліття він виростив і підготував десятки тисяч своїх послідовників, які займаються хоровим співом, зберігаючи фольклор.
Привітати іменинника прийшло багато його колишніх і нинішніх учнів, колег, видатних діячів мистецтва, народних депутатів. Були урочисті промови, офіційні виступи та імпровізовані спічі, подарунки, квіти. Учасники Хору ім. Г. Верьовки (А. Авдієвський керує ним із 1966 р.) виконали цілу концертну програму — прозвучали пісні, які любить винуватець торжества. А хор уже давно, і цілком заслужено, вважається одним із символів України.
— За час існування Хору ім. Г. Верьовки ми гастролювали у більш ніж 50-ти країнах світу, — розповів Анатолій Тимофійович. — І скрізь нас чудово приймали, не сприймали як якусь екзотику, а як колектив, що відкрив для багатьох іноземців, шанувальників фольклору, «незнану землю» — автентичний спів. Наші хористи володіють не лише хорошими вокальними даними — ми використовуємо різні способи музичної та сценічної виразності. Намагаємося повніше розкрити велич, багатство, потужність і неповторну красу української народної пісні. Мене радує, що Хор ім. Г. Верьовки постійно омолоджується. До нас приходять співаки з прекрасними голосами. Саме з їхніми іменами пов’язані надії на майбутнє, і завдяки їхньому таланту, ентузіазму буде жити і розвиватися наш колектив. Я намагаюся підтримувати контакти з багатьма фольклористами, керівниками професійних хорів та ансамблів, педагогами. Ми обмінюємося піснями, щоб був приток нових творів у репертуар.
На жаль, сьогодні хор частіше виступає не в Україні, а за кордоном. Як із гіркотою зазначив маестро, цей факт його дуже засмучує. Хоч Анатолій Тимофійович розуміє, що організація концертних турів таких великих колективів за нинішньої економічної ситуації у країні — досить клопітка справа. Втім, артисти не ремствують. Щодня проходять репетиції. Хор залишається одним із найбільш високопрофесійних колективів України. Записують програми на радіо, випускають диски. Хористи — часті гості фольклорних фестивалів. Жоден держконцерт, що проводиться в урочисті дні, не обходиться без виступу прославленого колективу. Якщо знаходяться спонсори, то хор виїжджає на гастролі. Кожен його виступ стає подією, а армія шанувальників народної пісні зростає і множиться в геометричній прогресії.
«День» вітає Анатолія Тимофійовича з високим званням «Героя України» та Почесного професора університету. Бажаємо здоров’я, бадьорості, нових цікавих програм і побільше вдумливих і талановитих учнів.