Учора Партія регіонів і партія «Трудова Україна» підписали Договір про партнерство і співпрацю. Метою Договору, мовиться в прес- релізі партій, є консолідація дій обох політичних сил, які мають близькі програмні пріоритети.
Можна додати, що, крім згаданих пріоритетів, одна з партій — учасниць Договору має другу за кількістю (після комуністів) фракцію в парламенті своїх «олігархів» та могутній медіа-ресурс. А друга партія — то не менш могутній адмінресурс у вигляді Державної податкової адміністрації та цілого набору місцевих керівників, а також досить розгалужена мережа партійної організації. Проте, як заявив на прес- конференції лідер Партії регіонів Микола Азаров, обидві політичні сили хоч і «націлені на дуже серйозну роботу з підготовки до виборів» — аж до створення спільного передвиборного політичного блоку, але «на сумнозвісний адміністративний ресурс жодною мірою не розраховують». «Ми націлені на роботу з виборцями», — продовжив М. Азаров, — щоб вони оцінили нашу передвиборну платформу і цілеспрямовано зробили вибір».
Відповідаючи на запитання журналістів про те, яким саме чином здійснюватиметься передвиборна співпраця, лідер Партії регіонів нагадав, що свого часу їхню партію було створено об’єднанням п’яти політичних сил, що свідчить про те, що члени партії «вміють засовувати амбіції на другий план, коли йдеться про відповідальність за країну». Тому Микола Янович упевнений, що коли йому із Сергієм Леонідовичем (Тигипком, лідером партії «Трудова Україна». — Авт .) доведеться «ламати голову над партійним списком», то питання, «хто за алфавітом стоїть першим», не буде дебатуватися.
А зараз парламентським членам обох партій доведеться визначитись iз підтримкою кандидатури прем’єр-міністра. Нагадаємо, що до виходу на фінішну пряму в прем’єріаді Анатолія Кінаха серед найвірогідніших кандидатів на пост прем’єра експерти називали Миколу Азарова та Сергія Тигипка. На запитання журналістів, чому обидва лідери «програли» в цьому процесі главі Українського союзу промисловців і підприємців, С. Тигипко відповів, що «це не програш», надто враховуючи те, «як складно буде нині працювати уряду». А М. Азаров пожартував: «Якби ми були приголомшені цим нокаутом, ми б, напевно, зараз так добре не виглядали».
Поки що парламентські об’єднання обох партій «не мають підстав не підтримати» кандидатуру Анатолія Кінаха на пост прем’єр- міністра. І депутатські групи «Солідарність» та «Регіони України», за словами М. Азарова, голосуватимуть «за». А «Трудова Україна» остаточно визначиться після сьогоднішньої ранкової зустрічі з кандидатом. Сергій Тигипко, зокрема, відповідаючи на запитання, чи піде він працювати в уряд Кінаха, відповів дуже коротко: «Я завтра (24.05. — Авт .) дуже уважно з 9.05 ранку слухатиму Анатолія Кириловича».