Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Банкіри більше не вірять урядові

Але поки що вірять суду
18 лютого, 1999 - 00:00

Асоціація українських банків (не маючи розуміння в міністерстві фінансів) від імені понад 50 банків одночасно подала дві позовних заяви (до Київського арбітражного суду й до одного з районних судів Києва) з проханням визнати незаконною постанову Кабміну про примусовий обмін облігацій внутрішньої держпозики (з погашенням у лютому) на конверсійні гривневі папери з погашенням у травні–вересні.

Крім Асоціації, з урядом збираються самостійно судитися (і вже подали позовні заяви) три комерційні банки. Всі банкіри, що подали до суду, вважають лютневу реструктуризацію дефолтом, оскільки уряд в односторонньому порядку припинив виконання зобов'язань перед комбанками.

У той же час заступник голови Нацбанку Ярослав Солтис на міжнародному семінарі з державної підтримки малого й середнього підприємництва (що відбулися на цьому тижні в Івано-Франківській області) заявив, що перед тим як ухвалити таке рішення «відбулася зустріч з деякими банками, які були не проти обміну облігацій і ми вважали їх думку загальною думкою українських банкірів». Я.Солтис також стверджує, що «банки самі (тобто, без усілякого тиску з боку уряду. — Авт.) купували облігації», багато хто при цьому «дійсно витратив на придбання ОВДП третину своїх коштів». «Банкіри хотіли допомогти урядові», — резюмував заступник голови НБУ.

Залишається додати, що своїми останніми ухвалами Кабмін геть відбив бажання «допомогти» навіть у тих банкірів, які (можливо. — Авт.) цього дійсно колись хотіли.

Яна МОЙСЕЄНКОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: