Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Без зарплатні, проте з гарматою. Новою

1 серпня, 1997 - 00:00

На Гончарівському полігоні завершилися випробування автоматизованої 30-ти міліметрової гармати українського виробництва.

Випробування військових задовольнили, і, як повідомив заступник командувача Сухопутних військ країни генерал Григорій Дячук, гармата буде встановлюватися на бронемашини типу БМП-2 (бойові машини піхоти).

Генерал не навів даних нового зразка зброї, проте можна припустити, що вони цілком відповідають можливостям гармати, розробленої Конструкторським бюро артилерії ( КБ-А), що в Києві, для цього типу бронетехніки. Здатність вражати живу силу противника на відстані до 1500 метрів, слабкоброньовані цілі - до 2000 метрів, вертольоти - до 4000 метрів. Раніше ця зброя виготовлялася в Росії і, за словами Григорія Дячука, "нас турбували стрільби з БМП-2".

Це вже друга спроба українського війська та ВПК позбутись залежності від поставок артилерійського озброєння з Росії. Після того, як Москва шантажувала Київ погрозами припинити постачання комплектуючих, і зокрема гармат до танків Т-80уд, які ВО ім. Малишева мало виробити для Пакистану, Україна в короткі терміни налагодила виробництво необхідної артсистеми. Експериментальне виробництво здійснювалося в Києві, серійне - на заводах Харкова та Сум.

Проте, якщо виробництво танкової гармати фінансується з огляду на прибутки від реалізації контракту з Пакистаном у $600 мільйонів, то з автоматичною гарматою на БМП-2 ситуація складніша. На оснащенні українського війська стоїть майже 1,5 тисячі одиниць бронетехніки цього типу, проте кошти на оновлення арсеналів виділені мінімальні. Втім, не виключено, що нова гармата зацікавить країни Європи, Азії та Африки, армії яких також озброєні БМП-2. Тим більше, що Україна має відповідну базу для ремонту та модернізації цієї техніки - Житомирський бронетанковий завод.

Сергій Згурець, "День"
Газета: 
Рубрика: