На Українському тижні моди склалася така, доволі дивна з точки зору західних канонів проведення модних тижнів традиція, коли провідний дизайнер країни Лілія Пустовіт протягом десяти років відкривала (а не закривала) своєю колекцією серію сезонних модних показів. Цього разу, згідно із західними стандартами, нова колекція бренду Poustovit з епізодами ексклюзивної лінії Poustovit for Atelier 1 осінь- зима 2008—2009 закривала черговий Український модний тиждень.
Лілія Пустовіт представила свіжі, витончені образи. Максимальна природність і органічність і мінімум гриму — як у прямому значенні, так і у переносному (того, який ховає нас від світу). Образи від Пустовіт хоча і потрапляють одразу в категорію канонічних у межах української моди, але кожна нова колекція не наполягає на своїй беззаперечності та безумовності. Кожного разу це ковток свіжого повітря — не тільки для модних критиків і знавців моди, а й для тих, хто здатен бачити і відчувати світлі свіжі обличчя, прості лаконічні зачіски й витончений драматизм в одязі й образах. Фактурно образ підтримало поєднання вовни з блискучим шовком і трикотажними матовими поверхнями, яке здивувало специфічною рухливістю.
Основою натхнення для дизайнера стало поєднання природи та сучасної архітектури, яке вилилося в силуети у формі кокону, волани та драпірування у вигляді сходів, що тримають форму завдяки грубим матеріалам. Ця деталь стала акцентом показу — поруч зі складками та конструктивними деталями зі складених прямокутників. Природа для нової колекції Лілії Пустовіт стала інвестором не тільки ідей, а й кольору. Відтінки кави, мокрого піску, оливковий, бордо, серпанковий, смарагдово-зелений, та, звичайно ж, чорний. Усе це навіяли Лілії зимове узбережжя Балтики, темні відтінки моря, світлий пісок та тіні зелених сосен.
Запрошений на показ басист гурту Estetic Education Юрій Хусточка не розуміється на моді, зате розуміється на людях:
— Ми рідко бачимося з Лілією, але вона мені дуже імпонує як людина. Ми приблизно з одного світу, тому досить легко знаходимо спільну мову. Я не дуже розуміюся на фешн, не розумію тенденцій і не знаю, що відбувається у світі, але мені здалося, що ця колекція була трохи середньовічною і досить холодною. На мій дилетантський погляд, це якийсь синтез між от кутюр і прет-а-порте. Мені складно собі уявити людей на вулицях у такому вбранні, але на якихось дивних, нетрадиційних заходах — цілком. Я, на жаль, не зміг побачитися з Лілією на показі, тому переказую їй свої вітання.
Народний депутат Ірина Геращенко побачила колекцію по-іншому — зовсім не середньовічною і холодною, а навпаки оптимістичною:
— Мені здається, що колекції Пустовіт завжди відрізняє стильність і єдність образу. Вони завжди лаконічні, з надзвичайно якісної, дорогої тканини. Якщо інші дизайнери радикально змінюють стиль від колекції до колекції, то Ліля обов’язково повторює певні деталі та настрій. Стильність цієї колекції — у простоті ліній, вишуканості тканин, у деталях, які додають речам стилю а ля Пустовіт.
На прес-конференції після показу дизайнер розповіла, що створений під її ім’ям одяг для концепту Ательє 1 потрапив у магазини «топ левел», тобто найвищого світового рівня.
— У мене був шанс ще десять років тому залишитися та працювати у Франції, — розповідає Лілія. — Я повернулася сюди, аби розвивати українську моду, українську індустрію та інтегрувати її у світ. Довелося чекати довгих десять років, але я вірю в те, що попереду залишилося вже значно менше зусиль.
Яка основна тенденція від Пустовіт? На прес-конференції дизайнер закликала всіх не носити пластикові пакети, які є дуже шкідливими для екології, а ходити з торбинками, які виготовлені з тканини. «Ми ж усі дуже переживаємо за нашу землю...», — сподівається Лілія.
Окрім цього, дизайнер розповіла про початок роботи над дуже важливим для неї та її команди проектом. Пов’язаний він із творчістю Олександри Екстер. 18 травня, у День музею, відкриється виставка художниці.
— Ця художниця — одна з амазонок російського авангарду, але насправді дуже українська. У нас є проект, пов’язаний із тим, щоб розповісти Україні про її дуже важливе українське коріння і про зародження українського авангарду. Ми зараз робимо колекцію, якою відкриватиметься виставка картин Олександри Екстер. Уперше її роботи в такій кількості будуть доступні публіці, бо основна маса її картин зберігається в приватних колекціях Франції та Швейцарії, їх тільки на деякий час привезуть в Україну, на батьківщину Олександри Екстер. Для мене це буде перша можливість зробити декоративні кутюрні речі, — коментує Лілія Пустовіт.