Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Бiгом від СНIДу

17 вересня, 2002 - 00:00

Така кількість людей у неділю підтримувала тих, хто живе з ВІЛ. А кошти, зібрані від благодійних внесків для участі у пробігу з символічною назвою «Заради життя», буде передано на ремонт лікарні у Лаврі, де перебувають люди, хворі на СНІД.

Захід вразив. Насамперед тим, що показав: сучасні технології в галузі впливу на свідомість людей стали застосовувати не тільки у сфері політичної пропаганди, а й з благою метою вирішення гострих соціальних проблем.

Згідно з оцінками експертів, в Україні проживає близько 400 тисяч ВІЛ-інфікованих. За два десятиріччя в усьому світі СНІД забрав життя 20 мільйонів людей. Проведені у Замбії дослідження показують, що прибутки двох третин міських домогосподарств, що втратили одного годувальника внаслідок СНІДу, знизилися на 80%. А в поєднанні з іншими проблемами у цій країні СНІД може спровокувати справжню продовольчу кризу і навіть голод. Представники ООН в Україні (їхній офіс практично у повному складі взяв участь у пробігу), згадують, що коли лідерам африканських країн вказували на те, що СНІД буде не тільки просто перешкоджати розвитку національної економіки, але й з кожним роком погіршуватиме добробут людей, вони махали руками: мовляв, у нас є проблеми важливіші.

Посол Нідерландів в Україні Монiк Франк перед тим, як бігти «Заради життя», розповіла про те, що завдяки вміло скоординованим і правильно вибраним діям у Голландії зараз найнижчий показник захворюваності і смертності від ВІЛ/СНІД у ЄС. Зареєстрований під другим номером на пробіг Карлос Паскуаль сказав, що він, на жаль, наочно пересвідчився, до яких наслідків призводить ця проблема, якщо її залишити у тіні. Процес стає просто безповоротним: люди вмирають, економіка в’яне. Ще один посол — Доброї Волі у боротьбі зі СНІДом в Україні — Андрій Медведєв відразу вирішив перейти від слів до дій. Як він пообіцяв, наступного дня обов’язково піде здавати кров і порадить зробити те ж саме своїм друзям і знайомим.

Щоправда, багато із зареєстрованих на пробіг, які, відповідно, зробили внесок у розмірі 20 гривень і 10 — для студентів і школярів, так і не зважилися пробігтися і перевірити свої фізичні можливості. Наприклад, голова Держкомітету у справах сім’ї та молоді Валентина Довженко, хоч і призналася, що ранками бігає по півтора кілометра, продемонструвати свою фізичну підготовку так і не захотіла. Замість цього вона разом із суддею змагань зустрічала бігунів і ходоків на фініші. Зате міністр охорони здоров’я Віталій Москаленко не тільки пробіг 3 кілометри, але й прибув до того ж у перших рядах. Перед змаганням він зізнався, що пробігтися йому хотілося не тільки тому, що його обов’язок як міністра підтримати людей, які живуть з ВІЛ, і вживати всіх заходів, щоб це захворювання не поширювалося, а ще й тому, що хотів згадати молодість. Свого часу він був чемпіоном України зі спортивної ходьби.

Оксана ОМЕЛЬЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: