У Літературно-меморіальному музеї Михайла Булгакова на Андріївському узвозі було оголошено про завершення унікальної благочинної акції «Білий рояль».
Цей проект дійсно ще не мав аналогів у культурному житті столиці. Почався він 13 вересня 2006 року, коли на концерті-журфіксі в Музеї вперше зазвучав старовинний рояль фірми «Кернтопф і син». Ця фірма, заснована у Варшаві у 1840 році, виготовляла інструменти, котрі купували для імператорських і королівських резиденцій, ці роялі отримували найвищі нагороди на міжнародних виставках у Києві, Варшаві, Москві, Нижньому Новгороді. Між іншим, фірма була також постачальником роялів і до Київської консерваторії, де в той час вчилася сестра Михайла Булгакова — Варвара. А найкращим витвором Кернтопфа є рояль, зроблений спеціально до Всесвітньої виставки у Парижі 1889 року (навіть немає серійного номеру) і отримавший там золоту медаль. Згодом, у 1920-х роках, він опинився в Києві, у родині науковців-мікробіологів. Саме цей інструмент тепер і стоїть у будинку №13 на Андріївському узвозі; попередні господарі погодилися продати його для потреб Музею.
Гроші на викуп здобули у найоптимальніший спосіб: гостей і друзів Музею запросили бути меценатами проекту «Білий рояль»; кожен бажаючий, сплативши певну суму, міг купити ту чи іншу частину інструменти: від однієї струни до всього корпусу. Так, за півтора року, і зібрали необхідні кошти. Тепер Музей святкує: у неділю, 7 вересня, о 20.00 біля Андріївської церкви за участю музикантів і акторів центру сучасного мистецтва «Дах» (зокрема, знаного у Києві гурту «ДахаБраха») почнеться театралізоване свято «Торжество білого роялю», яке охопить узвіз, звичайно, включно з будинком №13.