Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Битва» за хліб по-славутськи

1 квітня, 2003 - 00:00

Він — на стороні правопорядку. Одначе співчуває фермерам, яким довелося від біди вдатися до відчайдушного кроку. Підприємець «вписався» в їхню компанію не знічев’я. Він не орав, не сіяв, а скуповував активно хліб.

— Це було у серпні 2002 року, коли закінчувалися жнива. Приватний підприємець за дорученням фірми «Риф» скупив у господарствах нашого і сусідніх районів 965 тонн пшениці, ячменю, жита і проса. Не розрахувався і досі. Бо, мовляв, Ганнопільський спиртозавод, куди здав це зерно, не розрахувався з ним, — розповів для «Дня» про передісторію скандалу голова Славутської райдержадміністрації Роман Білик.

— Чому ж фермери самі не повезли хліб у Ганнопіль, через треті руки своє віддали?

— Завод не має обігових коштів, — відповів Роман Білик на запитання кореспондента. — Ну, й фермери сподівались підзаробити.

Одначе, як виявилося, не мав обігових коштів і цей купець. Чи, може, мав?..

— Фермери погодили цей продаж з райвладою, — заявив начальник управління податкової міліції ОДПА генерал-майор Микола Козловський. Він згадав, що десь зо три місяці тому податкова міліція «заарештувала» у Ганнополі «55 тонн спирту етилового найвищого ґатунку, вартість вилученого — сто тисяч гривень». На яких підставах? На законних. «У серпні 2002 року спиртозавод уклав угоду з фірмою «Риф» із Російської Федерації (отією самою, за дорученням якої вивозив зерно із сіл славутський підприємець. — Ред. ) про переробку зерна на спирт на давальницьких умовах. Та, як повідомили офіційно наші колеги із сусідньої держави, фірма «Риф» припинила своє існування ще у 2000 році, на податковому обліку не перебуває», — продовжив Микола Козловський.

Від тодішнього літа до цієї весни на Ганнопільському спиртозаводі — третій директор. Одного з них оголошено у розшук. «У нас багато претензій до цього підприємства», — зазначив податковий генерал, віддавши належне своїм підлеглим за те, що попередили «вивезення за кордони Батьківщини контрабандного спирту в особливо великих обсягах». Болить голова за цей завод і в міліції...

Одначе є питання: чому ж саме у ці дні зчинився гармидер? «Посівна ж на порозі. Аби більш-менш нормально виконати весь комплекс весняних польових робіт, районові треба вісім мільйонів гривень. Фермери продадуть оте зерно вдруге, за виручку куплять енергоресурси», — пояснив голова Славутської райдержадміністрації Роман Білик. За його підрахунками, в результаті оцієї «битви» за хліб «фермери району будуть мати 1,7 мільйона гривень власних фінансових ресурсів, ще 3,3 мільйона візьмуть у кредит, та трьох мільйонів не вистачає». Співбесідник погодився, що як на ринку зерна, так і на ринку спирту немає порядку. Принаймні, не було до цього часу.

Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День», Хмельницька область
Газета: 
Рубрика: