Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Ближче до рятувальників

30 водоймищ столичні фахівці не рекомендують для купання
20 липня, 2006 - 00:00
ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА / «День»

Київський мер Леонід Черновецький підписав розпорядження, в якому затверджено перелік міських централізованих пляжів і зон поблизу води, де відпочинок є безпечним. Разом iз тим, у розпорядженні затверджено перелік з близько 30-и водоймищ, які столичні фахівці не рекомендують для купання...

Відрізнити «рекомендований» пляж від «нерекомендованого» дуже просто — для цього не треба брати проби води або заглядати в розпорядження мерії. Якщо територія пляжу чиста, а на воді є буйки — купання дозволено. «Заборонені» пляжі — це, власне, й не пляжі, а просто уподобані киянами для відпочинку береги озер і рік. Саме в таких місцях, частіше за все, відбуваються різноманітні нещасні випадки. «Купання на організованих пляжах абсолютно безпечне, — розповідає директор комунального підприємства з охорони, утримання й експлуатації внутрішніх водоймищ Києва «Плесо» Микола Щепець. — На жаль, на очищення диких пляжів у нас сьогодні сил не вистачить. Це приблизно 2,300 гектарів водного простору, без акваторій Дніпра, сотні тисяч кілометрів берегів водоймищ. Для того, щоб охопити цю ділянку роботи, нам необхідно 4,5 тисяч працівників, але на оплату їхньої роботи у нас немає грошей».

Проте мер, як повідомляє його прес-служба, зобов’язав комунальне підприємство продовжувати облаштування інших пляжів, а також активізувати роботу рятувально-водолазної служби з попередження нещасних випадків на воді. Також Леонід Черновецький доручив організувати чергування медиків на найбільш відвідуваних киянами пляжах. Районні держадміністрації мають організувати на пляжах комплекс санітарно-гігієнічних заходів — дезинфекційних, протималярійних, протикліщових, а також встановити попереджувальні знаки й щити поблизу об’єктів, не рекомендованих для купання. Мер рекомендував керівництву районів укласти договори з підприємствами для забезпечення відпочиваючих прохолодними напоями, морозивом, продуктами швидкого харчування, а також для надання інших сервісних послуг.

На організованих пляжах вже проведено дератизацію — санітарне очищення, направлене проти того, що розноситься гризунами і дуже небезпечного для людини лептоспірозу. Також iз пляжів прибрано кущі й пеньки, з яких відпочиваючих могли атакувати кліщі. За наказом мера на пляжах встановлено 34 біотуалети, що не мають звичайних громадських туалетів. До речі, в столиці немає жодної зони відпочинку, оснащеної каналізацією, що є серйозною проблемою для європейської столиці. «Верх досконалості», що є на сьогоднішні — туалети з вигрібними ямами. Щоправда, перед початком пляжного сезону М. Щепець запевняв «День», що ці туалети настільки чисті й гігієнічні, що в них можна навіть ходити босоніж.

Тепер про сумну статистику втоплень. З початку нинішнього року на воді загинуло 1028 осіб, iз них 181 дитина... «Переважна більшість iз них порушували правила безпеки, — розповідає глава прес-служби МНС Ігор Кроль. — Купалися й стрибали у воду в непристосованих для цього місцях, запливали надто далеко, дуже часто — заходили в воду в нетверезому стані. Діти тонуть, тому що йдуть купатися самі. Батьки тим часом п’ють горілку на березі...» Це стосується всіх регіонів країни. МНС і «День» вкотре радять купатися лише на організованих пляжах — ближче до рятувальників «Плесо» та інших відпочиваючих, лише на тверезу голову й лише вдень.

Вікторія ГЕРАСИМЧУК, «День»
Газета: 
Рубрика: