Останні події в країні негативно вплинули на більшість українських компаній. Кожен другий відзначає негативні тенденції в своєму бізнесі, 14% опитаних стверджують, що їхні компанії перебувають на межі закриття. Такі дані нового опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.
Понад половина опитаних помітили негативні тенденції в своєму бізнесі. 39% кажуть просто про погіршення показників роботи, ще 14% — про те, що бізнес перебуває на межі закриття.
Погіршення і спад у бізнесі частіше, ніж інші, відзначають працівники банківської (50%), маркетингової (51%) і торгової сфери (54%). Про більшу, ніж у інших, загрозу закриття бізнесу кажуть у будівельній (27%), виробничій (16%) і консалтинговій сферах (14%).
Четверта частина українських компаній працюють без змін, ще 20% не можуть поки визначитися з тенденціями в їх бізнесі. І тільки 2% опитаних кажуть про зростання бізнесу й поліпшення показників. Цей показник практично однаковий для всіх сфер економіки.
Тільки половина офісних співробітників може похвалитися тим, що навіть незважаючи на всі потрясіння, їхня зарплата лишилася на попередньому рівні. Ще 4% потрапили до розряду щасливців, яким зарплату підвисили, у решти — з’явилися проблеми із заробітком.
Найчастіше проблеми із зарплатою відчувають мешканці східних (35%) і південних (32%) областей, найрідше — західних (13%). У Києві кількість компаній, що мають проблеми із виплатою зарплат, — на середньому рівні (24%). Щодо профобластей, то тут найбільші проблеми зі скороченнями й затримками виплат у будівельній (43%), логістичній (32%) і виробничій (31%) сферах.
Вплинуло на рівень доходів українців і різке падіння гривні щодо провідних світових валют. У 74% опитаних зарплата була в гривнях і лишилася на попередньому рівні. 14% отримують зарплату в еквіваленті за новим курсом, а для 8% зарплату зафіксували в гривнях за старим. Більшість із тих, хто отримав індексацію, — це працівники сфери інформаційних технологій (48%).
Як повідомили «Дню» у прес-службі компанії, дані були отримані в результаті опитування зареєстрованих користувачів сайта hh.ua, проведеного в квітні 2014 року. В опитуванні брали участь 1389 респондентів із різних регіонів України.