Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Борис КОЛЕСНIКОВ: «У березні представимо культурну програму Євро-2012»

Про це віце-прем’єр повідомив «Дню» під час презентації виготовлених Нацбанком пам’ятних монет чемпіонату
28 грудня, 2011 - 00:00
БОРИС КОЛЕСНІКОВ ЗАУВАЖИВ, ЩО САМ ЗБИРАЄТЬСЯ ПРИДБАТИ КОЛЕКЦІЙНУ ЗОЛОТУ 500-ГРИВНЕВУ МОНЕТУ ЄВРО-2012 (НА ФОТО), ОСКІЛЬКИ «ЦЕ — ПАМ’ЯТЬ ПРО ТУРНІР, ЯКИЙ ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ ВПЕРШЕ В УКРАЇНІ». НОМІНАЛЬНА ВАРТІСТЬ МОНЕТИ — 350,245 ТИСЯЧІ ГРИВЕНЬ / ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

Національний банк України випустив 11 пам’ятних монет, присвячених Євро-2012. Їхня презентація відбулась учора на НСК «Олімпійський» за участі віце-прем’єра, міністра інфраструктури України Бориса Колеснікова та заступника голови Національного банку України Володимира Кротюка. Користуючись нагодою, «День» поцікавився у відповідальних за підготовку України до ЄВРО-2012 осіб, що ще, крім футболу, покаже гостям країна з віковою культурною та історичною традицією. Адже поки що офіційного представлення культурної програми до Євро-2012 не було.

Борис КОЛЕСНІКОВ, віце-прем’єр-міністр, міністр інфраструктури України:

— Я не буду поки що розповідати деталі культурної програми, не розкриватиму, так би мовити, інтригу, бо потім буде нецікаво. У нас є відповідна кількість запланованих заходів. Є 16 матчів у 4 містах. Із місцевою владою ми відпрацьовуємо декілька форматів культурної програми для вболівальників та гостей чемпіонату. Взагалі, відповідно до розробленої нами моделі, буде 4 формати. У день, коли гратиме національна збірна України, буде один формат культурної програми по всій Україні. Зовсім інший формат передбачений для днів, коли відбуватимуться матчі без національної збірної, для українських «євроміст». Третій формат — коли гра відбувається не в Україні. І четвертий — для днів, коли взагалі немає матчів. Тобто відпрацьовуються різні варіанти. Думаю, в березні разом із місцевими радами ми вже представимо розроблену програму культурних дій.

Маркіян ЛУБКІВСЬКИЙ, директор турніру УЄФА Євро-2012 в Україні:

— Нашим головним завданням є проведення самого турніру. Однак, безумовно, культурна програма — це дуже важлива його складова. Це унікальний шанс для України відкрити себе, показати для світу. До нас приїде величезна кількість уболівальників. За попередніми прогнозами, кількість відвідувачів може сягати одного мільйона осіб. Переважна більшість прибуде вперше до України. І їх, зрозуміло, цікавитиме не лише футбол. Тому як себе Україна покаже, яку програму підготує, таке враження буде про неї.

Культурна програма — це насамперед компетенція міст-господарів. І ми з ними вже ведемо таку роботу. Я вважаю, що не потрібно переобтяжувати її. Вболівальники — це специфічна аудиторія, тому культурна програма повинна бути динамічною, сучасною і неперевантаженою. Мало хто захоче їздити багатокілометровими маршрутами й ходити по музеях.

На мою думку, акцент потрібно зробити на сучасному мистецтві й на тому, що можна побачити на вулицях. Звичайно, церковна традиція України, її храми — це те, що привертатиме увагу.

Наразі ми готуємо культурну програму для родини УЄФА. Хочемо показати їм кращі приклади української культури. Ми сьогодні консультуємось із багатьма інстанціями щодо цього питання. Серед наших консультантів є як окремі митці, люди з відомими прізвищами — Скрипка, Вакарчук, Малкович, так і мистецькі об’єднання, такі як «Мистецький Арсенал», історико-культурний національний заповідник «Софія Київська» тощо. Ми провели програму «Друзі Євро». Вона теж певною мірою пов’язана з презентацією України, її культури, спорту світові. Ми хочемо показати все краще, що в нас є. Не кітч, не шаровари, а сучасну Україну.

Алла ДУБРОВИК, «День»
Газета: 
Рубрика: