Колишній віце-прем'єр уряду Росії Борис Нємцов упевнений, що через півтора роки реформатори переможуть на виборах до Держдуми і «повернуться до влади з високо піднятою головою. Він вважає, що «будь-який лівий уряд, за визначенням, набагато більш корумпований, аніж правий», оскільки лівий уряд набагато більше займається регулюванням економіки, а це і є найбільш сприятливим грунтом для корупції.
Нємцов передбачив появу «грандіозного» скандалу у зв'язку з корупцією в Україні. За його словами, напередодні українські колеги проінформували його про «унікальне» рішення стосовно 9 компаній», які мають можливість безмитно ввозити до України підакцизні товари — сигарети, автомобілі, спиртне тощо» На репліку українського депутата Сергія Терьохіна: «Вже сорок!» — Б. Нємцов відповів: «От бачте, за ніч — вже сорок. Це вірний шлях до корупції», — сказав він.
Борис Нємцов вважає, що МВФ не врятує ні Росію, ні Україну. Він розкритикував МВФ за те, що Фонд дає урядам рекомендації та програми і хоч явно відомо, що уряд і не має наміру їх виконувати, гроші під ці програми все одно надходять до країни.
Віктор Пинзеник підкреслив, що рівень корупції в Україні набагато вищий, аніж у Росії. Це пояснюється великим рівнем заорганізованості економіки. Він також поклав частину провини за економічну кризу на МВФ. Ця провина полягає в тому, що при нереформованій економіці МВФ продовжував давати гроші.
Усі виступаючі на прес-конференції були одностайні в оцінці емісії, як «опіумі для народного господарства». Цитати з виступів Президента України про адресну емісію викликали у російських гостей відверті веселощі. «Емісія не буває адресною. Емісія завжди безадресна», — підкреслив Єгор Гайдар. Російські реформатори вважають, що реформи в Росії завжди починалися після невдач і криз в економіці.
На запитання кореспондента «Дня» Ірини КЛИМЕНКО, чи чекають російські реформатори, що після того, як маятник у політичній владі в Росії гойднувся ліворуч, він піде праворуч, п. Гайдар відповів, що він упевнений в тому, що в Росії після деякого часу перебування при владі лівого уряду, до влади прийдуть реформатори. Стосовно України у нього «упевненості в цьому немає, але є надія».
№215 10.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»