Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Браво, кияни!

Із великим успіхом пройшли зарубіжні гастролі Симфонічного оркестру Національної філармонії
17 вересня, 2009 - 00:00
УСЬОМЕ СИМФОНІЧНИЙ ОРКЕСТР НАЦІОНАЛЬНОЇ ФІЛАРМОНІЇ ПІД ОРУДОЮ МИКОЛИ ДЯДЮРИ ВИСТУПИВ НА МІЖНАРОДНОМУ МУЗИЧНОМУ ФЕСТИВАЛІ У ФРАНЦУЗЬКОМУ МІСТІ ЛЯ ШЕЗ-ДЬЄ / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Київські музиканти під орудою диригента Миколи Дядюри провели турне Францією, Швейцарією та Ліхтенштейном.

Вже всьоме наші оркестранти виступають на Міжнародному музичному фестивалі у французькому місті Ля Шез-Дьє. Цього року кияни виконали Восьму симфонію Малера і «Реквієм» Верді. Для участі в «Симфонії тисячі виконавців» приїхали колеги — капела «Думка», Великий дитячий хор Національної радіокомпанії та солісти Національної опери, ще було два хори французьких дітей.

До речі, на заключний концерт у Женеві прийшло близько 100 дипломатів і представників ООН. У старовинній залі з унікальною акустикою «Вікторія Хол» у виконанні українських музикантів звучали сюїта з балету «Вікінги» Євгена Станковича, Друга симфонія Сергія Рахманінова та фортепіанний концерт № 3 Сергія Прокоф’єва — солірував піаніст Ігор Четуєв.

Виступи нашого оркестру супроводжували прекрасні відгуки преси та захопливий прийом публіки. Так, у одній із французьких газет було надруковано статтю Veni Vidi Verdi. А княгиня Ліхтенштейну, відвідавши концерт, в особистій бесіді з музикантами зазначила, що вперше в її країні виступав оркестр такого високого рівня, і, запросивши приїхати ще раз, пообіцяла, що на ті концерти приведе всю свою родину.

Також в Ліхтенштейні наші музиканти зустрілися з дивовижною особистістю — бароном Едуардом фон Фальц-Фейном — громадським діячем і меценатом. Він присвятив своє життя відродженню культурної спадщини різних країн, у тому числі своєї Батьківщини — України (барон народився в селі Гаврилівка Херсонської губернії). Нині Едуардові Олександровичу 97 років, але він сповнений енергії та творчих планів. Фальц-Фейн запросив оркестрантів до себе в гості на віллу «Асканія-Нова», декілька годин розмовляв із ними, висловив зацікавленість у зміцненні зв’язків між нашими країнами.

Радує, що мешканці Європи знайомляться з Україною через мистецтво та культуру, і в цьому величезна заслуга українських музикантів, які гідно представляють нашу країну на дорогах музики.

Ольга САВИЦЬКА
Газета: 
Рубрика: