У Дніпропетровську на території Південного машинобудівного заводу відкрито пам’ятник патріарху вітчизняного ракетобудування, колишньому генеральному директору підприємства Олександру Макарову. Урочиста церемонія з участю заводчан, керівників міста й області, а також гостей із Києва відбулася 12 вересня, коли нині покійному директору «Південмашу» виповнилося б 97 років від дня народження. Бронзова статуя заввишки три з половиною метри встановлена між виробничими цехами ПМЗ і будівлями конструкторського бюро «Південне», на шляху, яким сам О. Макаров щодня здійснював обхід своїх «володінь».
Легендарний директор, якого південмашівці називають «Дідом», прожив довге й насичене важливими подіями життя. Після закінчення вузу в Ростові-на- Дону він упродовж багатьох десятиліть працював у оборонній промисловості. Незадовго до війни був репресований сталінським режимом, однак незабаром його звільнили й підвищили на посаді. У післявоєнний період О. Макаров працював у Дніпропетровську, де чверть століття — з 1961 по 1986 рр. — очолював Південний машинобудівний завод. Саме на цей період припадає розквіт вітчизняного ракетобудування, коли дніпропетровські фахівці створили 4 покоління бойових міжконтинентальних ракет, понад 400 супутників, що становили основу ядерного арсеналу Радянського Союзу, а також низку ракетоносіїв «мирного» призначення, багато з яких використовуються й сьогодні. Керівництво підприємством О. Макаров передав Леоніду Кучмі, нинішньому Президенту України, коли самому «Діду» вже виповнилося 80 років. Він помер у жовтні 1999 року за декілька го дин до того як на іншому боці землі, з плавучої платформи в Тихому океані, українські ракетники здійснили перший пуск південмашівського ракетоносія «Зеніт-3 SL» за міжнародною програмою «Морський старт». Про заслуги О. Макарова на відкритті пам’ятника говорили не тільки колишні колеги й ветерани- ракетники. Губернатор Дніпропетровщини Володимир Яцуба, згадуючи колишні часи, нагадав присутнім, що завдяки «Південмашу» та його всемогутньому директору в Дніпропетровську була побудована третина житлового фонду міста, 35 дитячих комбінатів, чимало об’єктів соцкультпобуту, зокрема й найкращий в Україні спортивний палац. Саме при О. Макарову дніпропетровські спортсмени ставили світові й олімпійські рекорди, а «південмашівська» футбольна команда «Дніпро» стала чемпіоном Радянського Союзу, обійшовши московський «Спартак».
Не можна сказати, що вдячні земляки увічнили пам’ять про легендарного директора лише тепер. Ще за життя йому, як двічі Герою Соціалістичної праці, в Дніпропетровську біля Палацу машинобудівників було встановлено бронзовий бюст на мармуровому постаменті. А вже після смерті ім’я О. Макарова присвоїли Південному машинобудівному заводу й заснували пам’ятну медаль.
Бронзову скульптуру, встановлену на заводській території, південмашівські умільці — скульптор Олександр Зігура, архітектор Ігор Нескоромний та їхні колеги — виготовили всього за два місяці й відлили в «ливарні» із заводського металу. Говорять, що бронзу також можна вважати «крилатим» металом, оскільки вона широко використовується в ракетобудуванні.