Проте Україна вже і сьогодні може претендувати на міжнародне визнання заходів, що вживаються нею щодо скорочення тіньової сфери, найважливішою складовою якої є боротьба з відмиванням брудних грошей. Так, у Лондоні з 26 лютого по 2 березня тривав Міжнародний форум з питань боротьби з відмиванням коштів, отриманих злочинним шляхом, який і прийняв резолюцію про звернення до FATF про виведення України з «чорного списку» країн, які не підтримують міжнародні зусилля у цьому напрямі. Прийняттю цього звернення сприяло виконання українським урядом так званих «40 рекомендацій FATF», спрямованих на боротьбу з відмиванням грошей. Але, зі слів начальника слідчого управління податкової міліції ДПАУ генерал-лейтенанта Святослава Піскуна, головною умовою виключення України з цього списку є прийняття Верховною Радою «відповідного європейським стандартам» Закону «Про протидію легалізації прибутків, отриманих злочинним шляхом». За даними С. Піскуна, на сьогодні слідчі органи податкової міліції України розслідують 277 справ за фактом легалізації незаконно отриманих 120 млн. грн., 53 справи направлено до суду. На думку С. Піскуна, 60—70% необхідних дій для виключення з «чорного списку» Україна вже зробила.
Нам складно судити, наскільки достовірні дані наводить пан Піскун. Але уявляється, що зараз саме той час, коли свій внесок у підвищення іміджу України на міжнародній арені, у виключення її з різних «чорних списків» може внести не тільки уряд, але й кожен громадянин, проголосувавши за гідних кандидатів.
Недавно голова ЦВК Михайло Рябець повідомив, що ДПАУ виявила недостовірні відомості у деклараціях про прибутки 647 кандидатів, яких зареєстровано за партійними списками у багатомандатному загальнодержавному окрузі. При цьому розходження між реальними і задекларованими прибутками становлять від декількох сотень до декількох тисяч сотень гривень. Днями М. Рябець нагадав, що питання про подальшу долю кандидатів у депутати, в чиїх деклараціях про прибутки ДПАУ виявила недостовірні відомості, ЦВК буде розглядати «з урахуванням всіх обставин». Словом, повної гарантії щодо того, що ЦВК буде надійним фільтром на шляху проникнення «тіньових грошей» у парламент, сьогодні не існує. Тим більше, що ще гострiша боротьба гаманців ведеться на мажоритарному рівні. Експерти вважають, що для перемоги в такому окрузі необхідно вкласти (залежно від його місцезнаходження) від $100 до $500 тисяч. Тим часом витрати легальних виборчих фондів кандидатів, згідно із законом, не можуть перевищувати 170 тисяч гривень. Тому дуже легко передбачити, що будь-якому майбутньому уряду буде складно мати справу з парламентом, до якого, можливо, пройдуть люди, які спочатку знаходилися не в ладах із законом.