Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Cевастопольці — за українську школу!

13 грудня, 2008 - 00:00

Днями члени Громадського комітету «Український Севастополь» звернулися до лідера Партії регіонів Віктора Януковича з проханням «дати вказівку однопартійцю і керівникові міськради Валерію Саратову припинити блокування початку будівництва української школи-колегіуму в Севастополі». «У Севастополі юне покоління 380-тисячного міста позбавлено права і можливості здобувати освіту державною мовою. Держава вперше виділила суттєві кошти для початку будівництва у Севастополі української школи-колегіуму з високими освітніми стандартами у розмірі 5 мільйонів гривень... — ідеться у зверненні. — Севастопольська міська рада на сесії у листопаді цього року проголосувала проти виділення ще 500 тисяч гривень, чим загальмувала початок будівництва школи-колегіуму».

Нагадаємо, чотири роки тому був створений оригінальний проект будівлі для української школи-колегіума, виконаний у вигляді підкови на замовлення міської адміністрації. Ще в серпні 2005 року відбулася закладка будівлі школи-колегіуму на березі бухти «Кругла». Тоді, за словами заступникаа Севастопольської міськдержадміністрації Дмитра Базіва, в українській громаді міста відчувався великий підйом — адже в новій гімназії навчатимуться близько 750 школярів.

Жанна СЛЮСАР, заступник начальника Управління освіти та науки Севастопольської міської державної адміністрації:

— У Севастополі все більше дітей чекають на нову школу. Сьогодні всього 2% севастопольських школярів мають можливість вчитися українською мовою. Цього вкрай недостатньо. Дуже багато батьків, охочих навчати своїх дітей українською мовою і з кожним роком їх кількість збільшується. Особливо підняло актуальність цього питання незалежне зовнішнє оцінювання. Справа в тому, що за два роки всі тести будуть виключно українською мовою. Тому, виходить, зараз батькам вигідно, якщо можна застосувати до освіти такий термін, вчити дітей саме українською. І перед нами стоїть завдання — задовольнити запити батьків.

У севастопольських школах українську мову як предмет вивчають з 1998 року. Але цього недостатньо, адже точні науки, як і раніше, вивчаються російською мовою. Тому труднощі можуть виникнути при здачі тестів по таких предметах, як хімія, фізика, біологія, географія та інші.

У січні поточного року на виконання Указу Президента України № 1122, що стосується розвитку гуманітарної сфери АРК і Севастополя, вийшло розпорядження міської державної адміністрації про розширення сфери функціонування української мови в Севастополі. У частині, що стосується освіти, там передбачається якраз таки розширення мережі класів у школах і груп в дошкільних установах з українською мовою навчання. Це буде плавний, поступовий процес розширення мережі, він буде пристосований до регіональних умов. У якійсь школі відкриватиметься перший клас, в якійсь школі функціонуватимуть 5-ті класи з українською мовою навчання. Можливо, в старших класах вестиметься викладання тих предметів, які виходять на тестування, українською мовою.

Ми в адміністрації сподіваємось, що міськрада змінить своє рішення. До кінця року залишається півмісяця, а будівництво ще не почалося. В адміністрації налаштовані песимістично. Адже в умовах фінансово-економічної кризи уряд не виділить грошей на реалізацію проекту в 2009 році. І будівництво буде «заморожено до кращих часів»? Але ж це приведе до ще значнішого відставання системи міської освіти від потреб часу.

Микита КАСЬЯНЕНКО, Севастополь — Сімферополь
Газета: 
Рубрика: