Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Черевний тиф: закарпатці просять допомоги Києва

10 грудня, 2005 - 00:00

Iз проханням ввести надзвичайний стан на Закарпатті звернувся учора до Президента та Ради національної безпеки України мер закарпатського містечка Перечина Iван Погірляк. Нагадаємо, саме за кілька кілометрів від цього районного центру в селі Сімер спалахнув черевний тиф. А вчора стало відомо про виявлення хвороби у локальному водопроводі промислового району Перечина. За словами фахівців, інфекція потрапила туди за допомогою «стічних вод». Це говорить про те, що зараз підозрюються в інфікуванні близько 500 осіб, які постійно використовують воду з цього водогону. У числі користувачів — близько 250 дітей з місцевого ліцею. За словами мера міста Перечина, якщо не ввести надзвичайний стан, то інфекція може потрапити в центральний водопровід міста, а звідти недалеко й до річки Уж, яка напевне принесе інфекцію до обласного центру Закарпаття.

Окрім цього, лікарі у Перечині стверджують, що в районі не вистачає ресурсів для боротьби з епідемією черевного тифу. Немає фахівців, закінчуються необхідні для дезинфекції препарати, не вистачає транспорту й грошей. У той же час обласна влада говорить, що до району додатково направлено близько сотні медиків та майже сто тисяч гривень на фінансування протиепідемічних заходів.

Учора частково підтвердилася версія потрапляння черевного тифу на Закарпаття через нелегальних мігрантів. Ще надвечір 7 грудня за три кілометри від села Сімер правоохоронцями та прикордонниками затримано шiсть нелегальних мігрантів. Їх одразу відвезли в Перечинську районну лікарню для перевірки на наявність черевного тифу. Головний санітарний лікар Перечинського району Сергій Полянський повідомив: «У чотирьох індусів, яких затримали наші прикордонники, виявлено антитіла в крові. Це свідчить про те, що вони перехворіли на черевний тиф, а тому є його носіями». Річ у тому, що люди, які захворіли черевним тифом, залишаються носіями інфекції до кінця життя.

За повідомленням Віри Чиж, головного державного санітарного лікаря області, наразі відповідні служби вживають комплекс протиепідемічних санітарно-гігієнічних та дезинфекційних заходів: проводиться гіперхлоризація колодязів та міської водомережі, очистка стічних вод та вигрібних ям у селі. Посилено контроль за об’єктами громадського харчування. В області працює комісія Мінохоронздоров’я України.

Наталка ПОПОВИЧ, Ужгород
Газета: 
Рубрика: