Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Чергова "справа лікарів" загрожує... онкохворим

5 червня, 2009 - 00:00

З інвентаризаційною перевіркою до обласного онкодиспансеру, де головлікарем Віталій Чубар, 8 квітня прийшли співробітники Управління по боротьбі з економічною злочинністю УВС Закарпаття. Причина - міліція "мала дані" про те, що хворі купують ліки за свої гроші. Це й послугувало стимулом перевірки, котра тяглася до світлого Великодня.

На цьому "велика тряска" не завершилася. Перевіряючі ("для звітності") зажадали всі дані про прооперованих по лінії хірургії та гінекології. З домашніми адресами, зазначенням місця роботи, діагнозом, різновидом і датою проведення операцій, біографічними даними, прізвищами хірургів, котрі оперували. Усього близько 200 серйозних операцій. І не передбачалося, що дійові особи почнуть діяти врозріз зі святими принципами лікарської таємниці. Ходять тепер до хворих міліціонери місцеві. Хворі ж справедливо вважають, що після таких "відвідин" через представника правоохоронних органів про їхні хвороби зможуть дізнатися й інші громадяни.

На думку місцевих медиків, ця акція підриває довіру до лікарів: оскільки ними цікавиться міліція, тож... Хоча пацієнти горою стоять за своїх лікарів. З усього Закарпаття зазвучали злякані дзвінки від хворих про те, що їх тривалий час допитували міліціонери. Дехто з хворих, до речі, переніс по дві операції. В основному правоохоронці запитували: "Які ліки використовувалися для вашого лікування? Ви купували їх самі, чи вам надавали безкоштовно? Скільки сплачено за операцію? Скільки санітаркам за догляд?" І це при тому, що онкодиспансер фінансується Управлінням охорони здоров'я при облдержадміністрації рівно настільки, скільки вистачає на зарплату медперсоналові. Хіба за такої ситуації хворі можуть не купувати потрібні ліки, навіть шприці та гумові рукавички, за власний кошт?

Комп'ютерні системи онколікарні, до речі, фінансовано не державою. Із співчуття їх поставив клініці великий московський бізнесмен, колишній студент медфаку Ужгородського університету.

Так і крутиться обласна онкологія на мінімальних асигнуваннях, із труднощами вишукуючи копійку на їжу для пацієнтів у лікарняну їдальню. Вдається це все гірше. М'ясо - лише раз на тиждень.

А наркотики всі виявилися на місці. При перевірці кількість зійшлася до дрібниць. По "гуманітарці" також порушень не виявлено.. Допити ж продовжуються...

Василь ЗУБАЧ, Закарпатська область
Газета: 
Рубрика: