За пропозицією Олександра Лавриновича заборонено передавати бюлетень іншим особам, виносити за межі дільниці. За видання бюлетеня не тій особі (наприклад, без посвідчення або родичу виборця) — 2—5 років позбавлення волі. За голосування за іншу особу — до 5 років. Водночас запроваджено кримінальну відповідальність за перешкоджання роботі виборчих комісій — 1—5 років ув'язнення, в разі скоєння посадовими особами — 2—5 років.
Навіть депутати, які підтримали такі пропозиції, розуміють, що це не гарантує відкритості виборів. Як заявив Віталій Черненко, при підрахунку голосів все одно виявиться 70 млн. бюлетенів за «дорогого й улюбленого», унеможливити це може лише дактилоскопічна експертиза кожного бюлетеня. А з такими поправками у в'язниці опиняться всі мами, які на виборчих дільницях дозволяють своїм дітям вкинути бюлетень до урни. А обшукати кожного виборця при виході з дільниці на предмет наявності бюлетеня просто неможливо.
Інші пропоновані депутатами поправки ще утопічніші. Юрій Сахно пропонував надати право кожній громадській організації ставити по два спостерігачі на дільницю. Оскільки загальноукраїнських громадських організацій понад 800, ми мали б по 1600 (!) спостерігачів на кожній дільниці. Олена Мазур пропонувала заборонити висування «осіб, під час перебування яких на посаді президента, знизився рівень життя населення, зросло безробіття, збільшилися борги, скоротилася чисельність населення внаслідок геноциду».
Більшість депутатів погоджуються, що такі екстраординарні заходи потрібні лише на ці вибори, коли від чинної влади можна чекати будь-яких «сюрпризів».