Державна податкова адміністрація, спільно з іншими відомствами, розробила новий проект Закону "Про місцеві податки та збори", який до 15 серпня має бути затверджений урядом.
Як заявив "Інтерфаксові-Україна" заступник голови ДПА Василь Лопата, законопроект обмежує перелік податків та зборів, оскільки його розроблено "з метою зменшити податковий тиск на товаровиробника".
Однак... Пропонується ввести нові податки, зокрема - шкільний податок. Що це таке? Як пояснив кореспондентові "Дня" заступник начальника управи місцевих податків і зборів ДПА Володимир Горохов, поки що невідомо, як називатиметься запропонований одним з народних депутатів податок - "шкільний" чи "соціальний" (кошти підуть на розвиток шкіл). За його словами, ним оподатковуватимуться, звісно, не батьки школярів: це буде податок з продажу на кшталт "горбачовського". Горохов погодився, що цей податок ляже на плечі всіх нас, оскільки будь-який товар має подорожчати на 1-3%, але нагадав, що це поки що пропозиція.
Законопроектом планується ввести збір за купівлю громадянами готівкової іноземної валюти, орієнтовно - 0,5% від купованої суми. Буде ліквідовано збори на право проведення кіно- та телезйомок, що "не виправдали себе", за участь у перегонах та виграш на іподромі. Зате в 10 разів пропонується збільшити курортний збір та збір з господарів собак (до одного неоподатковуваного мінімуму), в 3,3 рази збір за паркування автомобілів, в 30 разів - збір за проведення аукціонів та розіграшів лотерей. Хоча пан Горохов наголосив, що це максимальні ставки, що місцеві ради можуть їх зовсім не вводити, проте навряд чи влада відмовиться від поповнення збіднілих бюджетів. Нововведення справді майже не зачіпають товаровиробників, а спрямовані просто на споживача, у якого, до речі, кишені не повніші за державні.