Кореспонденту "Дня" спало на думку розібратись у механізмі вступу рядових громадян в українські партії. Для прикладу ми вибрали одне з відносно нових об'єднань - партію "Громада".
Позаяк партія зовсім недавно заявила про свій прихід у велику політику, вона, подумали ми, звичайно ж потребує притоку свіжих сил. І напевне відкрита для громадськості. Можливо, навіть за західним зразком.
У київській довідковій телефонній службі "09" люб'язна операторка відповіла, що "загалом-то партій у нас купа". І чомусь запропонувала телефон Демократичної партії України. "А "Громади" в нас немає", - сумно сказала вона. У Міністерстві юстиції, яке зареєструвало "Громаду" ще кілька років тому, довго сумнівалися. Прес-служба відіслала нас у відділ інформаційного забезпечення. Там порадили звернутися до "дівчини, котра веде реєстр партій" ("реєстр у нас величезний, так просто не скажеш, що ви!"). "Дівчина з питань реєстру" нарешті назвала єдиний у Мінюсті телефон "Громади".
"Нарешті!" - зраділи ми. І даремно. Автовідповідач повідомив, що нас з'єднали з корпорацією "Інформаційні системи України". Ніякої інформації про порядок вступу в партію дістати так і не вдалося.
Спроба піти неформальним шляхом і що-небудь дізнатися в прес-службі "Єдиних енергетичних систем України" (телефон якої навряд чи доступний рядовому громадянинові), з котрими поки що нерозривно зв'язано ім'я лідера "Громади" Юлії Тимошенко, несподівано виявилась успішною. Нас зв'язали з представником "Громади", який суворо запитав: хто непокоїть? Позаяк пошуки "контакту" з партією й без того вже надміру затягнулися, довелося розсекретитися: газета "День". У відповідь на це зізнання нас повідомили, що прийом у партію проводиться "практично без обмежень" після вивчення статуту при дотриманні "певних моральних принципів", які не підлягають розголошуванню по телефону. Членські внески платити, вірогідно, доведеться, а скільки - комерційна таємниця. Запросили "зідзвонитися" для особистої зустрічі. І, щоб уникнути подальших розпитувань, кинули трубку.
Як стало відомо, незабаром (27 вересня) пройде з'їзд "Громади", учасники якого ухвалять новий статут, змінять форму й тактику своєї роботи. Мабуть, нова тактика включатиме в себе зміни в роботі з рядовими громадянами, якщо "Громада" - це партія, а не компанія впливових політиків і бізнесменів.