Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Чи оселиться бронзовий Мазох у Львові?

28 березня, 2009 - 00:00
ФОТО ЄВГЕНА КРАВСА ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

Близько року тому у Львові на вул. Сербській, 7 відкрили кафе, присвячене львів’янину Леопольду фон Захер-Мазоху. Заклад має на меті передавати атмосферу часів і творів Мазоха. Організатори (Мережа концептуальних ресторанів) мали на меті зробити кафе брендом міста і сподівалися привернути увагу великої кількості туристів. А для «прискорення» втілення мети біля входу встановили пам’ятник письменнику заввишки 170 сантиметрів роботи скульптора Володимира Цісарика.

Кілька днів тому Львовом поширилися чутки, що міська влада вважає за потрібне демонтувати скульптурний об’єкт, бо він, по-перше, принижує постать визначного австрійського письменника й уродженця Львова Леопольда фон Захер-Мазоха і, по-друге, без будь-яких узгоджень, самочинно встановлений на хіднику вул. Сербської. Як з’ясував «День», наразі щодо бронзового Мазоха остаточного рішення не прийнято. Мережі концептуальних ресторанів, яка є власником пам’ятника, запропонували тимчасово прибрати його — до вирішення питання про встановлення у правовому полі.

За словами начальника відділу архітектурно-художнього оформлення міста Володимира Сколоздри, бронзовий Мазох є в одному ряді з іншими бронзовими постатями Львова — «Пиячком» біля ресторану «Прага» та Швейком біля «Віденської кав’ярні». «Ці персонажі з гумором, — говорить Володимир Іванович, — і воно до місця. Що стосується Мазоха, який ознаменував своєю творчістю цілу епоху, в такий спосіб, на мою думку, його вшановувати не можна. Але моя думка не є вирішальною».

У ЦЕЙ ЧАС

Лавка для наївних

У Києві в Пасажі на Хрещатику з’явився новий витвір скульптора Володимира Бєлоконя. Це композиція у вигляді мініатюрної лавочки, на якій умостилися стільчики-малюки. Це друга частина трилогії «лавкових скульптур», і зветься вона «Наїв». Раніше Володимир Бєлоконь презентував композиції «Дерево 12 стільців» і «Закохані Ліхтарі», що нині прикрашають центр Києва.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Газета: 
Рубрика: