Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Чи піде міністр юстиції у відставку - вирішувати Президенту?

9 липня, 1997 - 00:00

Схоже, терпець у міністра юстиції Сергія Головатого увірвався: на вчорашньому брифінгу він назвав апарат Кабміну "раковою пухлиною" і персоніфікував своїх кривдників. Серед них - виконуючий обов`язки прем`єр-міністра В.Дурдинець.

На це міністра спонукало суботнє засідання Кабміну, на якому заслуховувався стан боротьби зі злочинністю і корупцією. Основним доповідачем з цього питання був саме міністр юстиції. За словами С.Головатого, не існує жодного положення та закону, згідно з яким Мін'юст відповідає за справи в цій сфері.

Однак за два дні до суботнього засідання таке доручення дали Міністерству юстиції. І з відповідного відділу Кабміну надійшла відповідна інформація - близько 500 сторінок. Після її опрацювання в Мін'юсті дійшли висновку: на сьогодні не виконано 7 суттєвих положень національної програми по боротьбі зі злочинністю і корупцією. Винні - Генпрокуратура, Мінфін та сам апарат Кабміну. Як результат - доповідачеві пану Головатому винесено догану (її точне формулювання ще не оприлюднено. - Авт.).

І це при тому, що в самому Мін'юсті проведено службові перевірки на вірус "корумпованості", у результаті чого звільнили ряд керівників управлінь та відділів як в апараті міністерства, так і на місцях. А сам Головатий одним із перших заповнив декларацію про свої доходи.

Утім, "грозові хмари" над головою міністра юстиції почали збиратися давно. Так після презентації програми "Чисті руки", під час якої Сергій Головатий наголосив, що Кабмін намагався "вихолостити" документ, В.Дурдинець по телефону пообіцяв керівникові міністерства "розмазати його по стіні". І так кожного разу: після невиконання чиїхось спецзамовлень проводилися службові перевірки. То КРУ перевіряє нецільове використання коштів (таким вважається придбання книжки в бібліотеку міністерства чи ремонт фасадної частини приміщення), то солідна делегація перевіряє реєстраційні документи і т.п. Таку реакцію С.Головатий пов`язує із його активною підготовкою разом із міжнародними організаціями до вересневого семінару, на якому знову буде обговорюватися стан корупції в Україні.

Чим закінчиться таке протистояння - покаже час. Одне можна сказати напевно - звільнити з посади таку особу як С.Головатий без певних втрат для іміджу України в очах міжнародних організацій (до речі, деякі представники з них були на брифінгу) буде важко. Тож, останнє слово залишається за Президентом?

Микола БАБИЧ, "День"
Газета: 
Рубрика: