Однак, мабуть, найскладніше, що чекає депутатський корпус, — це розгляд законопроекту або законопроектів (якщо Конституційний суд виконає обіцянку зробити висновок щодо другого депутатського законопроекту до 14 липня) про «післяреферендумні» зміни Конституції. Як відомо, Президент запропонував депутатам схвалити цей законопроект на 5-й сесії, яка закінчиться 14 липня, і остаточно прийняти його на 6-й. Нагадаємо, що порядок імплементації результатів референдуму передбачає процес конституційних змін почати на одній, а закінчити на подальшій сесії парламенту. Президентський законопроект про зміни в Конституції, який після того, як пройшов через Конституційний суд, повністю готовий до розгляду, однак не буде винесено на пленарні засідання цього тижня. Як повідомив журналістам Іван Плющ, скоріше, його розгляд відбудеться наступного тижня, оскільки більшість депутатів працювала протягом тижня в округах і не мала можливості ознайомитися з рішенням КС. Отже, в депутатів буде півтора тижня для обдумування рішення і вивчення висновку Конституційного суду, в якому, до речі, мовиться про доцільність доповнити пропоновані зміни до Конституції гарантіями для «парламентської меншості» та механізмами, які б продовжували бюджетний процес у разі дострокового припинення повноважень парламенту. Однак у них залишається тільки один четвер для голосування — 13 липня. Чому знадобився такий довгий тайм-аут? І чи дійсно 13-те буде стартом імплементації? Чи зможе більшість так організуватися останнього дня, щоб уникнути зривів, нюансів, несподіванок?
Процедурні питання дедалі виразніше виступають на перший план у справі імплементації. Наприклад, якщо депутати майже півтора тижня вивчатимуть висновок Конституційного суду щодо президентського законопроекту, то чи не буде потрібно їм стільки ж або навіть більше часу для вивчення висновку щодо складнішого та обсяговішого, з погляду самих суддів, альтернативного законопроекту. Відповідаючи на запитання журналістів, чи буде розглянуто депутатський законопроект, якщо парламент спочатку схвалить у першому читанні президентський, спікер Верховної Ради І.Плющ сказав журналістам, що після рішення КС «буде і відповідна процедура розгляду».
Або, наприклад, що буде, якщо Конституційний суд оприлюднить свій висновок щодо альтернативного законопроекту, наприклад, у четвер, 13-го, адже в п’ятницю Верховна Рада вже не голосує. Чи можна передбачити, що таким чином президентський законопроект таки отримає тимчасову перевагу перед депутатським? Спікер парламенту І.Плющ, відповідаючи на запитання, чи не буде продовжено сесію, якщо рішення КС щодо альтернативного законопроекту буде повідомлено в останнiй день її роботи, зазначив, що парламент «не може розраховувати на той чи інший законопроект і змінювати графік роботи». Разом із тим, сказав він, якщо пропозицію про продовження сесії буде ініційовано депутатами і якщо за це проголосує сесійний зал, то він як голова Верховної Ради «підкориться» її рішенню.
Очевидно, саме сьогодні на передбачуваній зустрічі лідерів парламентських груп та фракцій із Президентом України відбудеться коректування подальших сценаріїв імплементації. Або, як не виключають деякі джерела, відбудеться її вірогідне перенесення на наступну сесію, що поки що виглядає дуже малоймовірно.